Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ 2020/4311 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ 2020/4311 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe, 673 Ada, 425 Parsel, MEYDAN Mahalle/Köy, Zerrin sokak Mevkii, A blok No:7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapuda Meydan Mahallesi 673 ada, 425 parsel 1.403,00 m2 A Blokta 16 B Blokta 16 daire olmak üzere beşer katlı 32 daireli bahceli kargir apartman niteliğinde, A B lok 3. kat bağımsız bölüm numarası 7 olan mesken borçlu adına tam oranında hisseli,86/2704 oranında arsa paylıdır.Taşınmada 2 oda,1 mutfak,1 banyo,1 tuvalet ve 2 balkon olup, yaklaşık 95,00 m2 dir.Duvarlarda sıva üzeri plastik boyalıdır.Meskenin dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmıştır.Pencereler PVC doğramadır.Yerler odalarda laminant kaplama, ıslak hacimler seramik kaplamadır,mutfak balkonu mutfağa dahil edilmiştir.Oda iç kapıları ahşap pres kapıdır.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Genel itibariyle yapılaşmaların bulunduğu 4-5 katlı yapılardan oluşan bir bölgede yer almaktadır.Bölge ağırlıklı olarak orta düzey gelir grubuna hitap etmektedir.Bölgede ulaşım ve altyapı sorunu bulunmamaktadır.Doğalgaz merkezi ısınıma sistemiyle ısınmaktadır.Taşınmaz 3B yapı grubunda olup yaklaşık 20-25 seneliktir.Çarşı merkezine yaklaşık 500,00 M mesafededir.Mesken içi bakımsızdır.
Adresi : Servi Mahallesi Erginar Sokak Hicret Apt. A Blok No:16/7 Kütahya Merkez / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : Tam oranında hisseli, 86/2704 arsa paylıdır.
İmar Durumu : İnşaat tarzı 5m ön bahçeli bitişik nizam 4 kat olan konut yapı adasında kalmaktadır.Önemli Alan(ÖA-1) içerisindedir. Kütahya Askeri Havalaın Mania planı ile ilgili yapılaşmalarda Mania planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu 970-972 metredir.
Kıymeti : 209.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 17/05/2022 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 14/06/2022 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Hizmet Binası 1.Kat Mezat Salonu – Gaybiefendi Mah. Atatürk Bulv. No:83 MERKEZ / KÜTAHYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/4311 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2022