Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
RESSAM HALİL SARI’DAN ANLAMLI SERGİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

RESSAM HALİL SARI’DAN ANLAMLI SERGİ

Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kurucu Müdürü Emekli Öğretmen Halil Sarı, Ege Bölgesi Simavlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği hayrına bir resim sergisi gerçekleştirdi. İzmir’de düzenlenen sergide Ressam Sarı’nın beğeni toplayan resimlerinin tamamı 2 saat içerisinde satılırken, Dernek Başkanı Hüseyin Ölmez bu anlamlı sergi için Halil Sarı’ya teşekkürlerini iletti.

Kütahya Simavlı, Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kurucu Müdürü Emekli öğretmen Ressam Halil Sarı sanatıyla hayrı birleştirdi. İzmir Tınaztepe Gelen Hastanesinde bir resim sergisi açan Halil Sarı, sergiden elde edilen tüm gelir memleketi Simav’ın derneği olan “Ege Bölgesi Simavlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneğine” bağışladı.

BİRKAÇ SAATTE TAMAMI SATILDI

Serginin açılış konuşmasını İzmir Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Kurucu Başkanı Av. Fahri Alpaslan yaptı. Serginin ardından bir açıklama yapan Ressam Halil Sarı da organizasyonda büyük desteği olan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut’a teşekkürlerini iletti. Resimlerine gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti belirten Sarı, birkaç saat içerisinde bütün resimlerinin satıldığını söyleyerek sanatseverlere teşekkürlerini sundu.

BAŞKAN ÖLMEZ’DEN TEŞEKKÜR

Ege Bölgesi Simavlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Dernek Başkanı Hüseyin Ölmez de: “Bu sergiden elde edilen geliri Ressam Halil Sarı hocamız derneğimize Bağışladı. Bu örnek davranışı için sayın hocamıza ve bize hastane konferans salonunu açarak destek veren hemşerimiz Tınaztepe Galen Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut’a teşekkür ediyoruz” dedi. Ege Bölgesi Yörük Efeler Derneği Başkanı Halil Türkel de hastane önünde Kütahya yöresel oyunları ile sergiye katkıda bulundu.