Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
CİMCİK AŞINI ÖĞRENCİLERE TANITTI – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

CİMCİK AŞINI ÖĞRENCİLERE TANITTI

AK Parti Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, KYK Zafertepe Kız Öğrenci Yurdunda düzenlenen yöresel lezzetler tanıtım etkinliğine katılarak öğrencilerle birlikte yöresel cimcik aşını tattı.

AK Parti Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, KYK Zafertepe Kız Öğrenci Yurdunda Ramazan ayı iftar buluşmasın öğrencilere verdiği sözü tuttu. Erenler, Kütahya’nın coğrafi işaretli geleneksel lezzetlerinden olan “Yöresel Cimcik Aşı”nı öğrencilerle birlikte tattı.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Etkinlik sonrasında bir açıklama yapan Milletvekili Erenler: “Tarihiyle, kültürüyle olduğu kadar mutfağıyla da çok ünlü olan şehrimizin bu yönünü, misafir öğrencilerimize tanıtan güzel etkinlik için Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Tahir Emre Can’a, Yurt Müdürümüz Ayşe Demirtaş’a, emeği geçen herkese ve cimciğin hazırlanma aşamasına yardım eden öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.