Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
“BİR PANDEMİ HİKÂYESİ” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

“BİR PANDEMİ HİKÂYESİ”

Vali Ali Çelik, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Sera AVM’de “Bir Pandemi Hikâyesi” adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü ile Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD) fotoğrafçıları Dt. Binnur Gültekin ve Dt. Efkan Oğur iş birliğinde hazırlanan sergide, EÇFOD üyelerinin salgın sürecinde kayıt altına aldığı fotoğraflar sergilendi. Eserleri inceleyen Vali Ali Çelik, serginin sağlık çalışanlarının kahramanca mücadelesini kayıt altına alıp farkındalık oluşturduğunu belirtti.

“BİRLİKTELİKLER SANATA DÖNÜŞTÜ”   

Serginin Tıp Bayramı’nın ilan edilişi, toplumun ortak sorunu olan salgında sağlık çalışanlarının kahramanca mücadelesi ve pandemi sürecinin etkilerine sanatsal bakışla odaklandığını dile getiren Vali Çelik: “Koronavirüs pandemisi, 2. Dünya Savaşı ve İspanyol gribinden sonra insanlığın karşılaştığı en büyük salgın ve kriz yönetiminin bir parçası. Salgının etkilerini hem toplumsal hem de bireysel anlamda hissetmemiz, içine düştüğümüz zorluklarda toplumsal birlik ve beraberliğin ve bu birlikteliklerin sanata dönüşmesi ve bu birlik beraberliğin sonuçlarının hepimizin lehine olduğu hususlarının farkındalığını artırmak” ifadelerine yer verdi.

“PANDEMİ SÜRECİ DEVAM EDİYOR, BİTMİŞ DEĞİL”

Pandemi süreci devam ettiğine dikkat Çeken Vali Ali Çelik: “Pandemi bitmiş değil; ama elde edilen başarı toplumumuz lehine tehlikenin boyutlarını küçültmüş durumda. Bu da salgının başladığı ilk andan itibaren alınan tedbir ve önlemlerle ikinci evresi olan aşılama süreci bugün burada bir araya gelebilmemizi sağlayan süreç yönetimi. Salgın süreci ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bütün bakanlıklar, kamu kurumları, tüm milletimizin ortak ve fedakâr çalışmalarının sonucu olarak buraya geldi” diye konuştu.

ŞEHİTLER UNUTULMADI,

“Fedakârca çalışan bir sağlık zümresi ile güçlü bir sağlık altyapısına sahibiz” diyen Vali Ali Çelik, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Şehitlerin de unutulmadığı sergide koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları ile tüm sağlık şehitleri için dua edildi.