Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
2. AİZANOİ KISA FİLM FESTİVALİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

2. AİZANOİ KISA FİLM FESTİVALİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

T.C. Kütahya Valiliği himayelerinde, ASİFSAD tarafından düzenlenecek 2. Aizanoi Kısa Film Festivali, 2-4 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale film başvuruları başladı.

Kütahya’nın ve Türkiye’de antik kentte ilk film festivali olma özelliğini taşıyan Aizanoi Kısa Film Festivali’nin ikincisi bu sene 2- 4 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Geçen sene ilk olmasına rağmen, 3 bin 112 film başvurusuyla isminden ulusal medyada sıkça söz ettiren festivale bu sene uluslararası katılım olacak.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DESTEKLEYECEK

Dünyada ayakta kalan iki Zeus Tapınağı’ndan biri olan Aizanoi Zeus Tapınağı’nda düzenlenen festivale film başvuruları başladı. Başvurular “FilmFreeway” web sayfası üzerinden alınıyor ve 15 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek. Organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan, Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği (ASİFSAD) Başkanı Bülent Cebeci: “Kütahya Valiliği himayelerinde gerçekleştirdiğimiz festival, geçen sene ülke çapında büyük ses getirdi. Bu sene T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da destek olması bizi oldukça memnun etti. Ayrıca T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zafer Kalkınma Ajansı ve FİYAB da organizasyonumuzda yer alacak. Uluslararası alanda gerçekleşen festival, ‘Kültürel Miras’, ‘Çevre Bilinci ve İklim Krizi’ ile ‘Spor ve Sağlık’ kategorilerinden oluşacak” dedi.