Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
YEDİLER CAMİİ İBADETE AÇILDI – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

YEDİLER CAMİİ İBADETE AÇILDI

Bahçelievler Mahallesinde depreme dayanıksız olması ve kapasitesinin ihtiyacı karşılamaması nedeni ile yıkılıp yeniden yapılan bin kişi cemaat kapasiteli iki katlı Yediler Camii ibadete açıldı.

İçerisinde 4-6 yaş grubu ve yetişkin vatandaşlara yönelik Kur’an Kursu sınıfların yer aldığı mabet için cami önünde Cuma Namazı öncesi açılış merasimi yapıldı. Kütahya İl Müftülüğü Şube Müdürü Gürsel Bayram’ın sunumunu yaptığı merasim programı imam-hatip Erhan Özkan’ın Kur’an tilaveti ile başladı. Yediler Camii Dernek başkanı Ömer Sarıçam ile eski dernek başkanı Necmettin Sert’in selamlama konuşmaları ile merasim devam etti.

“CAMİLER MEDENİYET ESERLERİ”

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı konuşmada; “Camiler, iç ve dış mekânları ile birer medeniyet eserleridir. Camilerimiz, mihrabı ile ilahi huzura durmayı, kürsüsü ile ilim ve hikmeti, minberi ile devleti temsil ediyor. Şehirlerimizin en nadide mekânlarını teşkil eden camilerimiz minaresi ile tevhid’i, kubbesi ile sonsuzluğu, tezyinatı ile Cenneti, avizesi ile aydınlığı, müştemilatı ile külliyeyi ve hayatı, abidevî ve azametli görüntüsü ile haşyet ve huşu oluşturarak saygıyı hatırlatıyor. Bu mahallemize bu camiyi yaparak inşa ve imar eden eski dernek başkanı ve yönetimini, caminin yapımına destek veren hayırsever kardeşlerimizi ve yeni dernek yönetimini tebrik ediyorum. Hayırları kabul olsun” dedi. Konuşmaların ardından İl Müftülüğünce camiye katkı sunan vatandaşlara teşekkür plaketi verildi. Cuma namazı öncesi açılış kurdelasının kesiminden sonra cuma namazı erkek ve kadın vatandaşların katılımı ile İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın imameti ile kılındı. Namaz sonrası vatandaşlara ikramda bulunuldu.