Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
VALİ ÇELİK: “ÖZGÜRLÜK SEVDAMIZIN YANSIMASI” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

VALİ ÇELİK: “ÖZGÜRLÜK SEVDAMIZIN YANSIMASI”

Vali Ali Çelik, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 19 Mayıs’ın milli mücadelenin ilk adımı olduğunu söyleyen Vali Çelik: “19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır” dedi.

19 Mayıs 1919’un milli mücadelenin kurtuluş meşalesinin yakıldığı gün olduğunu söyleyen Vali Ali Çelik: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlayan kurtuluş hareketi Cumhuriyetimizin başlangıcı olduğu gibi, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasının da ilk adımıdır. Samsun’da başlatılan Milli Mücadele, büyük zorluk ve fedakârlıkların yanında milletimizin topyekûn seferberliği sayesinde zaferle sonuçlandırılmıştır” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYETİMİZİN GELECEĞİ GENÇLERİMİZİN ELİNDE”

Bağımsızlık mücadelesinin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğin teminatı olarak gördüğü gençlere bayram olarak armağan ettiğini söyleyen Vali Çelik: “Şundan eminiz ki bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bilgi çağının gereksinimlerini üzerinde taşıyacak gençlerimizin elinde olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimiz ve Kütahyalı hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.