Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
VALİ ÇELİK EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

VALİ ÇELİK EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

Vali Ali Çelik, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından personele yönelik düzenlenen eğitim programına katıldı.

Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim programına Vali Ali Çelik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl ile personel katıldı. Düzenlenen eğitimin hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik, “İlimizdeki nüfus hizmetlerinin vatandaşımıza sunumundaki kalite ve niteliğinin artırılması için düzenlenen eğitim programının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 “KURUMSAL HAFIZANIN BEYNİ: NÜFUS”

Nüfusun doğumla başlayıp ölümle bitmeyen uzun soluklu bir hizmet olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Devlet, kurumsal hafızasının başlangıç noktası coğrafyanın ve içinde yaşayan insanın tanımlanmasıyla başlar. Bu işin merkezi, kurumsal hafızanın beyni de nüfus hareketliliğidir. Doğumla başlayıp ölümle bitmeyen, nüfus kütüklerinin kaydıyla başlayan ama sonra birçok alana sirayet eden bir alanın parçasısınız” dedi.

“DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN ŞAHİDİSİNİZ”

MERNİS projesiyle başlayan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vizyonu ve önderliği ile artarak devam eden dijitalleşme atağının değişim ve dönüşümlerle devam ettiğini kaydeden Vali Çelik, “Dönüşüm her zaman zor geçer. Ciddi bir sorumluluk üstleniyorsunuz. Bu işin sahada uygulanması, devletimizin hizmet sürekliliğinin sağlanması adına gösterdiğiniz fedakârlığın yakın şahidiyim” diye konuştu.