Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
TURİZMİ CANLANDIRACAK YATIRIMDA SONA GELİNDİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

TURİZMİ CANLANDIRACAK YATIRIMDA SONA GELİNDİ

“Termal Sağlık Turizmi Odağında Yoncalı’nın Altyapısının Geliştirilmesi” kapsamında 2 adet termal su deposu imalatları, 19 adet kuyu ve pompa imalatları tamamlandı.

Kütahya İl Özel İdaresi olarak Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2020 Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı  (TAGDEP) desteği almaya hak kazanan “Termal Sağlık Turizmi Odağında Yoncalı’nın Altyapısının Geliştirilmesi” projesi inşaat ve mekanik imalatları tamamlanmış olup, geçici kabul ve performans çalışmaları sürüyor.

5 YENİ TESİS TERMAL SUYA KAVUŞTU Proje kapsamında tesislere ve planlanan temel parsellere en yakın noktalara ön izoleli borular vasıtasıyla temel su altyapısı götürüldü. Bu proje ile 2 adet termal su deposu imalatları, 19 adet kuyu ve pompa imalatları tamamlandı. Proje dâhilinde yaklaşık 9 bin metre DN250 ve DN90 arası borulama imalatları yapıldı. Proje sonunda otomasyon sisteminin ring sistemi ile çalıştırılarak devreye alınması sayesinde 17 tesise kesintisiz su arzı sağlanmaya başlandı. Sıcak su kuyularının birleştirilerek merkezi sistemde toplanması sağlanarak mevcutta su kullanmayan 5 adet yeni tesis termal suya kavuştu.