Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
TÜREV ŞEF’TEN “MADENCİ BABALAR”A ÖZEL YEMEK – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

TÜREV ŞEF’TEN “MADENCİ BABALAR”A ÖZEL YEMEK

Şef Türev Uludağ, Babalar Günü dolayısıyla yerin yüzlerce metre altında ekmeğini kazanan madenci babalara özel yemek yaptı.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumundan (TKİ) yapılan açıklamaya göre, Uludağ, Garp Linyit İşletmelerinde birlikte çalışan baba-oğullarla buluştu. Uludağ ve ekip arkadaşları, sohbet sonrasında madende çalışan yaklaşık 150 kişi için yemek hazırladı.

“MADENCİLERİN EN BÜYÜK MOTİVASYONLARI ÇOCUKLARI”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uludağ, madencilerin en büyük motivasyonlarının çocukları olduğunu belirterek: “Biz de bu babalar gününde emektar madencilerimize minnetimizi gösterebilmek için bir şeyler yapmak istedik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ev sahipliğinde bir organizasyona imza atıyoruz. Bugün mutfağa giriyoruz ve onlar için harika bir babalar günü yemeği hazırlıyoruz. Bugün bir şef olarak değil bir baba olarak maden sahasında bulunuyorum. Bugün madenci babalarımız bir nebze de olsa mutlu edebilmek için mutfaktayız.” ifadelerini kullandı. Garp Linyit İşletmelerinde görev alan madenciler de hazırladığı yemekten dolayı Şef Türev Uludağ’a teşekkür etti.

BAKAN DÖNMEZ’DEN “BABALAR GÜNÜ” KUTLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, “Yerin altı karanlık olsa da evlatlarının geleceğini aydınlatmak için emek veren tüm babalarımıza… Şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli babaları başta olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.