Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
TÜGEM’DEN NETWORKS ETKİNLİĞİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

TÜGEM’DEN NETWORKS ETKİNLİĞİ

Emlak sektörü temsilcileri networks etkinliğinde buluştu. Katılımcılara web tapu uygulaması ile ilgili bilgiler verildi.

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ülke genelinde düzenlediği etkinliklerini sürdürüyor. Kütahya’da gerçekleştirilen etkinlikte web tapu uygulaması ile ilgili bilgiler anlatıldı. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen etkinliğe Kütahya Tapu Müdürü Mesut Ölmez ve Eskişehir Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Engin Tolgay katıldı. Etkinlik sonunda konuşmacılara plaket takdiminde bulunuldu. Etkinlik hakkında bilgi veren TÜGEM İl Temsilcisi Kenan Uzman, “Web Tapu Uygulaması hakkında meslektaşlarımıza yönelik eğitimler gerçekleştirildi. Bu uygulama ile pandemi döneminde başlatıldı. Evini satmak isteyen vatandaş bu uygulama üzerinden işlemlerini yapabiliyor. Emlakçılarımızın da bu sistemde kayıtlar var ve vatandaş uygulama üzerinden bizlere yetki verebiliyor. Uygulama ile vatandaş üzerindeki tüm mülkleri görebiliyor. Bu sayede vatandaşın mülkünü haberi olmadan satmak isterse haber veriliyor” dedi. “Web tapu uygulamasını gayrimenkul işiyle uğraşan herkesin öğrenmesi gerekiyor” diyen Uzman, “Bu uygulama hem alanın hem satanın güvenliğini sağlamayı amaçlıyor. Meslektaşlarımızın fikir sahibi olmasını istiyoruz. TÜGEM olarak emlak sektörünün daha kariyerli bir hale gelmesini ve etik kurallar içerisinde mesleğimizin yapılması için çaba sarf etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.