Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
TOY: “SİYASETİN İSTENMEYEN YÜZÜ” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

TOY: “SİYASETİN İSTENMEYEN YÜZÜ”

MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin’in MHP’ye ilişkin iddialarına cevap verdi. Gezgin’in çabasının beyhude olduğunu vurgulayan Başkan Toy: “Siyasetin istenmeyen yüzü olarak tarihe geçen Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin’in gündemde kalma gayretini herhangi bir misyonunun olmayışına yoruyorum” dedi.

Ayhan Toy düzenlediği yazılı basın açıklamasında Osman Gezgin’in Milliyetçi Hareket Partisi,  MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık hakkındaki iddialarının boşa çaba olduğunu ve bu açıklamalardan bir sonuç alamayacağını dile getirdi.

“MEVCUT KOLTUĞUNDA DAHİ EMANET”

Başkan Toy, her seçim dönemi bir o partiden, bir bu partiden adaylığını açıklayan ancak sürekli halde hezimete uğraması ile bilinen, buna rağmen koltuk arayışını sürdüren Osman Gezgin’in son olarak soluğu Yeniden Refah Partisi’nde aldığını aktardı. Başkan Gezgin’in mevcut koltuğunda dahi emanet oturduğunu vurgulayan Başkan Toy: “Siyasetin istenmeyen yüzü olarak tarihe geçen Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin’in gündemde kalma gayretini herhangi bir misyonunun olmayışına yoruyorum. Gezgin, siyasi hezimetlerini hazmedememiş olacak ki bu kez de Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedefine koymuş, teşkilatımız üzerinden yaptığı mesnetsiz açıklamalarıyla ön plana çıkabileceğini düşünmüştür” ifadelerini kullandı.

“MHP KİMSENİN AĞZINA MEZE OLACAK BİR PARTİ DEĞİL”

Ayhan Toy şöyle devam etti: “Gündemde kalma gayesi ve reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışı ile kendisine bir istikamet belirleyen, soyadı gibi gezgin olan Osman Gezgin’in tüm yolları çıkmaz sokağa çıkmaktadır. Bir ideolojiye sahip olmayan, koltuk sevdası üzerinden kapıları aşındırarak parti parti gezen Gezgin’in teşkilatımıza, milletvekilimize ve belediye başkanımıza itibar suikastı yapma gayretiyle ‘MHP bitti’ diyerek 53 yıllık bir parti olan Milliyetçi Hareket Partisi’ni itibarsızlaştırmaya çalışması abesle iştigaldir.  MHP, kimsenin ağzına meze olacak bir parti olmamakla birlikte; önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben düsturuyla hareket eden, şerefli Türk Bayrağını menfi gayret içerisine girmeden ve hiç bir menfaat gütmeden dalgalandıran insanların partisidir.”

“ARTIK BİR MİSYONU OLMALI”

Milletvekili Erbaş’ın seçildiği günden bugüne Kütahya’da ve ilçelerinde dile getirilmeyen tüm sorunları gündeme taşıdığını aktaran Başkan Toy: “Bu konularla ilgili gerek bakanlıklarla bire bir görüşmelerde bulunmuş gerekse yazılı ve sözlü ifadelerle vatandaşımızın sorun ve talepleri ile bizzat ilgilenmiştir. Sonuç olarak; kendisinin Kütahya’ya kattığı bir vizyonu olduğunu hala görmemekle birlikte, artık bir misyonunun da olmasını ve belirli bir çizgide hayatını idame ettirmesini tavsiye ediyor, izlediği yolun doğru istikamete çıkmayacağını kendisine bildiriyorum” diyerek sözlerini tamamladı.