Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
TOBB KÜTAHYA OSB MESLEKİ LİSESİ EĞİTİME HAZIR – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

TOBB KÜTAHYA OSB MESLEKİ LİSESİ EĞİTİME HAZIR

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde 2022-2023 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü davetiyle Kütahya ilinde bulunan ortaöğretim kurumlarının müdürleri tarafından ziyaret edildi.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamdi Sarıöz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Topuz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ağca Okur ve okul müdürlerinin yer aldığı ziyarette, yenilen yemeğin ardından Kütahya Organize Sanayi Bölge Müdürü Veli Yılmaz TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında misafirleri bilgilendirdi.

ULAŞIM VE ÖĞLE YEMEĞİ OSB TARAFINDAN KARŞILANACAK

Bölge Müdürü Veli Yılmaz: “TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilimizin en büyük sanayi bölgesinde yer alan bir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olacak.  Bu da çeşitli avantajları beraberinde getirecek. Lisemizde bulunan tüm atölye ve derslikler çağdaş teknoloji ile donatılmış şekilde öğrencilerimize hizmet verecek. Öğrencilerimiz eğitim gördüğü bölümler ile alakalı, sanayi bölgemizde yer alan fabrikalarda staj yapma imkânı bulacak olup, hem teoriği hem de pratik eğitimi en üst verimle alarak, donanımlı ve yetişmiş teknik personeller olmalarını sağlamanın yanı sıra, okulumuzda eğitim görecek öğrencilerimizin ulaşımları ve öğle yemeği gibi giderleri Organize Sanayi Bölgemiz tarafından karşılanacak” açıklamasında bulundu.

İŞ BULMA KAYGISI OLMAYACAK

Okuldan mezun olan öğrencilerin iş bulma kaygısı olmayacağını belirten Veli Yılmaz: “Eğitimlerinin sonunda, kalifiye olarak yetişmiş donanımlı personeller olacağından, öncelikle sanayi bölgemizde olmak üzere ilimizin ve ülkemizin üretim istihdamına dahil olacaklardır. Meslek lisemizin diğer meslek liselerine nazaran eğitim hizmetlerindeki bu farklılıkları ve destekleri, okul müdürlerimizin de öğrencilerine aktarmasını talep ediyor, katılımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

ATÖLYELER İNCELENDİ

Kütahya Organize Sanayi Bölge Müdürü Veli Yılmaz’ın ardından, TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Yalçın, lisenin yapı ve organizasyonu ile alakalı, misafirlere bilgi aktarımı gerçekleştirdi. Akabinde TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden okul müdürleri, okulun derslikleri, sosyal alanları, konferans salonu ve atölyelerinde incelemelerde bulundular. Yapılan incelemelerin ardından ziyaret son buldu.