Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
SÜRMELİ: “TASARIM BİR SÜREÇ DEĞİL, DEĞER YARATMA ANLAYIŞI” – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

SÜRMELİ: “TASARIM BİR SÜREÇ DEĞİL, DEĞER YARATMA ANLAYIŞI”

Kütahya Porselen ailesi için tasarımın bir süreç değil, bir değer yaratma anlayışı olduğuna vurgu yapan Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli: “Her ürünümüzün çok modern, çok estetik ama aynı zamanda ergonomik, kullanılabilir ve ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz” dedi.

Kütahya Porselen, 27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında NG Afyon Otel’de gerçekleştirdiği “Yükselen Yıldızlar 2022” etkinliğinde hem yeni koleksiyonlarını bayilerine tanıttı hem de tasarım, süreç yönetimi, dijitalleşme, değişen tüketici davranışları ve sürdürülebilirlik konularını masaya yatırdı. Etkinlik programında yer alan  “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde iş dünyasının duayen isimleri katılımcılarla bir araya geldi. Gücünü inovasyon ve tasarımdan alan,  yeni nesil koleksiyonları ile pek çok ödüle layık görülen Kütahya Porselen’in “Yükselen Yıldızlar 2022” etkinliği, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin açılış konuşmalarıyla başladı. Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Kütahya Porselen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Berna Erbilek, Kütahya Porselen Pazarlama Müdürü Sinan Zengin, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce gerçekleştirmiş oldukları sunumlarında dikkat çekici başlıklarda önemli bilgiler verdi.

SEMA GÜRAL SÜRMELİ: “İNSANA, İNSANLIĞA DOST OLAN BİR FİRMAYIZ”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli porselenin en önemli özelliğinin hijyenik ve sağlıklı olması olduğuna dikkat çekerek: “İçinde bulunduğumuz süreç bizlere sağlığın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Kütahya Porselen olarak biz insana, insanlığa dost olan bir firmayız. Aynı zamanda küresel ölçekte sürdürülebilir ürün ve üretim yapmaya çalışıyoruz. Üstün teknolojimiz, hızlı ürün geliştirme gücümüz dünyanın pek çok ülkesinde yeni nesil koleksiyonlarımızla hayat buluyor.  Kütahya Porselen ailesi için tasarım bir süreç değil, bir değer yaratma anlayışı. Her ürünümüzün çok modern, çok estetik ama aynı zamanda ergonomik, kullanılabilir ve ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“GÜCÜMÜZÜ İNOVASYONDAN ALIYORUZ”

“Gücümüzü inovasyondan alıyoruz” diyen Güral Sürmeli: “İnovatif tasarımlarımızın arkasında hem kendi ekibimiz var hem de uluslararası arenada ün yapmış, kendini ispatlamış tasarımcılarla çalışıyoruz. 2021 yılında dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid ile Skallop serisini hayata geçirdik. Son tasarım iş birliğimizi ise Pentagon Dizayn ile gerçekleştirdik ve Bevel koleksiyonumuzu hazırladık. Böylesine önemli tasarımcılarla çalışmak, iyi tasarımlar yapmak bizlere beraberinde birçok tasarım ödülünü getirdi. Hem ulusal çapta hem de uluslararası arenada sürdürülebilir, çevreye ve topluma duyarlı marka anlayışımız ile birçok ödüle layık bulunduk.  2021 Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nda Elmas Marka seçildik. Aynı kurumun yapmış olduğu araştırma sonucunda porselen sektöründe En İtibarlı Marka ödülünü iki kez üst üste aldık” şeklinde konuştu.

NAFİ GÜRAL: “İŞ ORTAKLARIMIZI ÖN PLANDA TUTUYORUZ”

NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında, “Ülkemizin gelişebilmesi için ekonomimizin güçlü olması lazım. Ekonomimizin güçlü olması için de bizim firmalarımızın kazanması lazım. Bu anlamda iş ortaklarımızı ön planda tutuyoruz” dedi.

DUAYEN İSİMLER TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

 Etkinliğin ilk gününde gerçekleşen “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin “2022 Beklentileri ve Ötesi”; Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı “Süreç Yönetiminin Ticari Başarıdaki Önemi”, Kütahya Porselen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Berna Erbilek “Pandemi ile Değişen Tüketici Davranışları” konulu sunumları ile dinleyicilere ilham oldu. Kütahya Porselen Pazarlama Müdürü Sinan Zengin “2022 Kütahya Porselen Pazarlama Dinamikleri”ni katılımcılar ile paylaşırken, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce ise “Geleceği Besleyen Tarifler” başlıklı oturumda mutfakta sürdürülebilirlik ve atıksız mutfak için önerilerde bulundular.

GALA GECESİNE ÖZEL PORSELEN ELBİSE!

Etkinlik, ikinci gününde de yoğun bir tempoyla devam etti. Kütahya Porselen İş Geliştirme Müdürü Bengü Metin’in “Kütahya Porselen Frachising Modeli” ve “Müşteriye Ürün Satmak mı? Müşteride Değer Yaratmak mı?”; Kütahya Porselen E-ticaret Alan Lideri Hüseyin Doğruöz’ün moderatörlüğünde,  Dilay Kibar ve Ufuk Çakır’ın sunumları ile gerçekleşen “Yeni Nesil Dijital Medya” oturumlarının ardından tüm oturumlar tamamlandı.  Yükselen Yıldızlar 2022 iş ortakları toplantısı, ödül töreni, gala yemeği ve Aslı Hünel konseri ile son buldu. Sahneye Kütahya Porselen’in sanat atölyesinde uzun hazırlıklar ile üretilen bin 500 parça özel kesilmiş porselen parçaları ile hazırlanan, Tolga Çam imzalı porselen elbise ile çıkan Aslı Hünel, hem şarkıları hem de tamamı porselen elbisesiyle büyük beğeni topladı. Yaklaşık 30 kg ağırlığındaki porselen elbise ve takıları ile zaman zaman zorlanan ünlü assolist, konukların fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi. Aslı Hünel, bu olağanüstü kostümü Kütahya’da bulunan NG Müze’de sergilenmek üzere konser sonrasında Güral ailesine armağan etti.