Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
SANAT VE LEZZET AYNI TABAKTA BULUŞACAK – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

SANAT VE LEZZET AYNI TABAKTA BULUŞACAK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Pazarlar MYO Gıda Teknolojisi programı ile Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümü öğrencileri, Tasarla & Tabakla etkinliğinde bir araya gelecek.

DPÜ’de Tasarla & Tabakla etkinliği düzenlenecek. Pazarlar MYO Kütüphanesi’nin ev sahipliğinde 12 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek etkinlikte DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümü öğrencileri, Pazarlar MYO öğrencilerinin menülerine uygun tabak tasarımları yapacak. Tasarlanan tabaklar MYO öğrencilerinin hazırlayacakları yemeklerle servis edilecek.

HEM YEREL HEM DE EVRENSEL LEZZETLER TANITILACAK

Dünya Çölyak Farkındalığı Haftası kapsamında düzenlenecek etkinlik hakkında DPÜ Pazarlar MYO Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer, şunları söyledi: “Etkinliğimizi Dünya Çölyak Farkındalığı Haftası kapsamında olduğu için 12 Mayıs günü Pazarlar MYO’da düzenleyeceğimiz Çölyak Festivali’yle beraber düzenleyeceğiz. Pazarlar MYO Gıda Teknolojisi programı ile Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünün ortaklaşa gerçekleştireceği etkinlikte Gıda Teknolojisi öğrencilerinin menülerini, Seramik ve Cam bölümü öğrencilerinin menülere uygun seramik tabaklarıyla sunacağız. Etkinlik kapsamında belirlenen menülerin çölyak farkınalığına katkı sağlamasını ve yöresel lezzetlerin farklı sunum birliktelikleri ile beraber dünya mutfağına tanıtılmasını hedefliyoruz.”