Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
MİMARLAR “TAVŞANLI ARKEOLOJİSİ” SEMİNERİNDE BULUŞTU – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

MİMARLAR “TAVŞANLI ARKEOLOJİSİ” SEMİNERİNDE BULUŞTU

Kütahya’nın kalbi olarak nitelendirilen Tavşanlı Höyük’te yürütülen çalışmalar Türkiye genelinde ses getirirdi. Uzmanlar tarafından öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının üyelerine çeşitli eğitim çalışmaları ve seminerler verilerek bölgenin önemi anlatılıyor.

Bu bağlamda Tavşanlı Mimarlar Odası Temsilciliği tarafından organize edilen bilgilendirme seminerine Tavşanlı Belediyesi ev sahipliği yaptı. Belediye Meclis Salonunda düzenlenen etkinlikte Tavşanlı Höyük kazı başkanı Doç. Dr. Erkan Fidan ile Tavşanlı Belediyesi Müze Sorumlusu Uzm. Arkeolog Mehmet Ali Kocabaş, mimarlara ve diğer katılımcılara Tavşanlı’nın arkeolojik değerlerini anlattı. Bu arada konunun meraklıları içinde Arkeoloji Soru Cevap youtube kanalından online yayın yapıldı. Seminere Belediye Başkan Vekili Naci Erarslan, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal ile Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akar’da katıldı.