Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
MAKBUL SARI UNUTULMADI – Kütahya Ekspres Gazetesi
1 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

MAKBUL SARI UNUTULMADI

CHP Eski İl Başkanı Makbul Sarı ölümünün birin yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Geçtiğimiz yıl yakalandığı korona virüsü hastalığı sonucu yaşamını yitiren CHP Eski İl Başkanı Makbul Sarı ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Kütahya Evliya Çelebi mezarlığındaki mezarı başında dualarla anılan Merhum Makbul Sarı için düzenlenen etkinliğe CHP İl Başkanı DR. Zeliha Aksaz Şahbaz, İlçe Başkanı Ali Karkaç, partili arkadaşları, merhumun eşi Zeliha Sarı, kızları, kardeşi İş Adamı Mehmet Sarı, yakınları ile sevenleri katıldı.

“CHP ÇOK BÜYÜK BİR ÇINARDIR”

Makbul Sarı’nın mezarı başında dua eden CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “CHP çok büyük bir çınardır. Çınarın yaprakları yere düşüyor ama yok olmuyor. Makbul Sarı abimiz de bu çınarın yapraklarından biriydi. Birlikte görev yaptığım Sarı, benim büyüğümdü. Her zaman beyefendi duruşu ile hatırlayacağım kendisini. Kütahya CHP teşkilatlarında güler yüzlü duruşu ile kendisini ifade ediş biçimi ile Kütahya’daki saygınlığı ile insani varlığı ile her zaman onu saygı ve sevgi ile anacağız” dedi. Mezardaki anmanın ardından Cuma namazı öncesinde Yenidoğan Camiinde mevlüt okutuldu. Cuma namazı çıkışı ise Yenidoğan Söz Düğün Salonunda anma etkinliği ve seneyi devriyesi nedeniyle adak lokması gerçekleştirildi.