Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KÜTAHYA’DAN 526 KİŞİ HACCA GİDECEK – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA’DAN 526 KİŞİ HACCA GİDECEK

2022 yılında Kütahya’dan Diyanet ve acente organizasyonları ile hacca gidecek 526 hac yolcusunun tamamına yönelik 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında Hac Hazırlık Kursları düzenlendi. 

Seminerlere hac yolcuları yoğun bir şekilde katılım sağladı. Kütahya’dan hacca gitmek üzere 526 kişi kayıt yaptırdı. İl merkezinde ikamet eden hac yolcularından 208 kişi İl Müftülüğünce düzenlenen seminerlere katıldı. Hac Seminerleri aynı tarihler arasında ilçelerde de düzenlendi.

TAVAF UYGULAMALI OLARAK ANLATILDI

Hac yolcuları, seminerlerde Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan sunumlar eşliğinde İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Müftü Yardımcısı Tahsin Ekim, Mustafa Karaman ve Tuğba Anatoprak ile Şube Müdürü İsmail Üstün tarafından bilgilendirildi. 26 Mayıs 2022 tarihinde Müftülük külliyesinde bulunan Musab bin Umeyr Camiinde Kâbe maketi ile tavaf uygulamalı olarak anlatıldı. İl Sağlık Müdürlüğü Uzmanı Yüksel Altuğ da sağlık konusunda eğitim verdi. Kafile oluşumları belirlendikten sonra tekrar kafile tanışma toplantıları düzenlenecek. Kafile ve grupların oluşumu ve gidiş tarihleri belirlenince hac yolcuları İl Müftülüğünce bilgilendirilecek.