Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KÜTAHYA’DA ONKOLOJİ İLACI YOK MU? – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA’DA ONKOLOJİ İLACI YOK MU?

Gelecek Partisi İl Başkanı Serdar Seven, Kütahya’da kanser hastası vatandaşların, kendisine gelerek şehirde ilaç olmadığını, tedavi nedeniyle çevre illere sevk edildiklerini söyledi. konuya ilişkin İl Sağlık Müdürlüğünden bir açıklama talep eden Seven: “Onkoloji tedavisinde kullanılan ilaçlar gerçekten ilimizde yok mu? Yok ise neden getirtilmiyor ya da getirtilemiyor” sorusunu yöneltti.

Yazılı basın açıklamasında bulunan Serdar Seven: “Özellikle son günlerde dile getirmemiz için sıkça üstüne basılan konu, şehrimizde onkoloji ilacının (kanser tedavi ilaçları) olmaması ve vatandaşlarımızın kanser tedavisi için diğer illere sevk edilmesi konusu. Hatta ve hatta bu sevkin de resmi yollarla yapılmayıp vatandaşlarımızın SGK kurumundan alması gereken yol harcırahı konularında epeyce mağdur edildiği hususu sıkça tarafımıza iletilmektedir” dedi.

“KÜTAHYA KADERİNE TERK EDİLMİŞ BİR ŞEHİR”

Kütahya’nın zaten sağlık konusunda kaderine terk edilmiş bir şehir olduğunu söyleyen Başkan Seven, “Çok hassas olan kanser tedavisi ilaçlarının şehrimizde ve hastanelerimizde olmayışının nedenini Sağlık İl Müdürümüze sormakla mükellefiz” diyerek şu soruları yöneltti: Onkoloji tedavisinde kullanılan ilaçlar gerçekten ilimizde yok mu? Yok ise neden getirtilmiyor ya da getirtilemiyor? Eğer vatandaşlarımızın dile getirdiği gibi ilaçlar şehrimizde yok ve hastalarımızın diğer illere sevki söz konusu ise diğer iller bu ilaçları nasıl tedarik ediyorlar? Sevkler gerçekten iddia edildiği gibi resmi değil de şifai usulde mi gerçekleşmektedir. Bu iddiaların doğru ya da yanlış olduğu ile ilgili bilgilendirmeyi gerekli kurumların kamuoyuna yapmalarını vatandaşlarım adına talep etmekteyim.”