Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KÜTAHYA BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÖNDERDİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KÜTAHYA BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÖNDERDİ

tahya Belediyesi araç filosunu 9 adet hizmet içi araç ve bir adet itfaiye destek aracıyla güçlendirdi. Araç tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkanı Alim Işık, bir ay içerisinde araç filosuna 35 adet daha araç kazandırılacağını açıkladı.

Kütahya Belediyesi satın alma yoluyla araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda belediye araç filosuna kazandırdığı araçları kamuoyuna tanıttı. Kütahya belediyesi hizmet binası önünde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, belediye başkan yardımcıları, belediye ilgili birim yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

IŞIK: DAHA KALİTELİ VE KALICI HİZMETLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ, BİR AY İÇİNDE 35 ARAÇ DAHA ALACAĞIZ

Toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Alim Işık yaptı. Uzun yıllardır kiralık araçlarla verilen hizmetin artık belediye öz kaynağıyla verileceğini söyleyen Başkan Işık, “Hayırlı bir hizmet için buradayız. Bugün belediyemizin uzun süredir kiralık araçlarla hizmet gördüğü alanda kendi araçlarımızla, belediyemizin öz malı araçlarla hizmet vermeye karar verdik. Bu andan itibaren hızla belediyemize kazandırdığımız 9 hizmet aracı ve bir itfaiye destek aracın tanıtımı için buradayız. Nasip olursa bir ay içerisinde 35 aracı daha araç filomuza katarak vatandaşımıza hizmet vereceğiz” dedi.

‘SON 3 YILDA 74 ARACI YAKLAŞIK 24 MİLYON LİRA BEDELLE ARAÇ FİLOMUZA KAZANDIRDIK”

Son 3 yılda bu alanda verilen hizmetleri anlatan Başkan Işık,  2019 yılından bu yana 24 milyon lira bedelle 74 aracı belediye araç filosuna kazandırdıklarını söyledi.  İlave 35 aracı da belediyeye kazandırarak araç filosunu 110 araçla yenileyeceklerini anlatan Başkan Işık, şunları kaydetti: 2019-20 yıllarında başta çöp toplama hizmetleri olmak üzere 58 adet hizmet aracını satın alarak belediyemize kazandırmıştık. Daha sonra peyder pey iş makinası ve diğer hizmet araçlarını belediyemize kazandırdık. Toplamda ise 300 aracımız bulunuyor. Belediyemizin öz malı olarak kazandırdığımız araçlarımızın şehrimize ve vatandaşımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kazasız belasız hizmetlerin yapılmasını diliyorum. İnşallah bu güzel hizmetlerle şehrimize daha kaliteli hizmetleri vereceğiz. Aldığımız bu araçlarla artık araç filomuzu tamamlamış ve tamamen belediyemizin öz malı haline getireceğiz. Uzun süredir kiralık araçlarla verilen hizmetleri geride bırakarak daha kalıcı hizmet verecek şekle dönüştürüyoruz.

AHMET ERBAŞ:2022-2023 YILLARI KÜTAHYA BELEDİYESİ HİZMETLERİNDE ŞAHLANIŞ YILLARI OLACAK

Koronavirüsle mücadele sırasında yaşanan sıkıntıların yavaş yavaş geride kaldığını belirten MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, yeni süreçte verilen sözlerin tutulma vaktinin geldiğine vurgu yaptı. Önümüzdeki iki yılda daha çok çalışacaklarını söyleyen Milletvekili Erbaş, “2022-2023 yılları Kütahya Belediyesi olarak belediye başkanlığı seçimleri sırasında vaat ettiğimiz, halkımıza hizmet olarak söylediğimiz her şeyi yerine getirme zamanı. Bu yıl ve gelecek yıl belediye hizmetlerinde şaha kalkma zamanı olacaktır. Sayın Başkanım, değerli il encümeni arkadaşlar ve çalışma arkadaşları millet bizden hizmet bekliyor, çalışma bekliyor. Bir an önce de Kütahya’yı Türkiye’nin gözbebeği haline getirmemizi bekliyor. Örnek alabileceğimiz bir şehir var; Eskişehir. Sizler bir ekip olarak, bizler de sizin destekçisi olarak Eskişehir ve daha birçok ili geride bırakarak Kütahya’yı örnek alınabilecek bir il haline getirmeliyiz. Ayrıca bugün bizler için Ergenekon’dan çıkış bayramı olarak kabul ettiğimiz Nevruz Bayramı’dır. Herkesin bayramını da kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmalar sonrası Belediye Başkanı Alim ve MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, araçları gezerek basın mensuplarına fotoğraf verdi.