Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KUŞ MERAKLILARI MEZATTA BULUŞTU – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KUŞ MERAKLILARI MEZATTA BULUŞTU

KÜTAHYA'DA YETİŞTİRİLEN KUŞLAR MEZATLA SATILDI. (İHA/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Serinofil Derneği üyeleri tarafından yetiştirilen kuşlar mezatla satıldı.

Kütahya Serinofil Derneği üyeleri tarafından yetiştirilen kuşlar mezatla satıldı.

Kütahya’da, pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır yapılamayan kuş mezatları başladı. Derneği çatısı altında bir araya gelen meraklıların kimi satarken, kimi de alıyor.

MEZATA YOĞUN İLGİ

Düzenledikleri mezatların ilgi gördüğünü söyleyen Kütahya Serinofil Derneği Başkanı Sabri Dikbasan, “Bizler burada kuşlar için toplanıyoruz. Pandemiden dolayı iki yıldır yapılamıyordu. Ama şu anda çok şükür açıldı. Burada kuşları alıp satıyoruz. Hasbihal ediyoruz. Bütün kuş camiasında olan arkadaşlarımıza dostlarımıza selamlar olsun. Kuşseverleri buraya bekliyoruz” dedi.

“AGAT TÜRÜ KUŞLAR REVAÇTA”

Her yıl bir kuş türünün revaçta olduğunu kaydeden Dikbasan, “Bu sene ağat türü kuşlar revaçta. Bundan öne parizyen ve zorlar daha revaçtaydı. İlgi olunca bu kuşların fiyatları çok yükseldi. Agat türü kuşu yıllardır tabandaydı. Dolayısıyla üretilmiyordu. Ama bu yıl Agat türü aranır oldu. Agat türü kuşlar, sırt ve omuzlarında çizgisi ile kafasında maskesi olan değişik renklerde olan kuşlar. İlgi olunca şimdi herkes agat üretmek istiyor” diye konuştu.