Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
“KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR” PROJESİNİN SÜRESİ 1 YIL UZATILDI – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

“KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR” PROJESİNİN SÜRESİ 1 YIL UZATILDI

2021 yılında Kütahya Valiliği ile Ziraat Bankası Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü’nün ortaklaşa uyguladığı “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi Kütahya Valisi Ali Çelik ve Ziraat Bankası Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü tarafından imzalan ek protokol ile 28 Aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı.

“Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesiyle; küçükbaş hayvan işletmelerinin dişi hayvan varlığının asgari 100 başa ulaştırarak sürdürülebilir ekonomik işletmeler oluşturulması, atıl işletmelerin üretime kazandırılması, kırmızı et üretiminin arttırılması, yerel üretimin teşvik edilerek üreticilerin gelir seviyesinin artırılması amaçlanıyor. Kütahya’da 2021 yılı içerisinde; proje kapsamında 59 işletmeye 4 bin 253 baş hayvan alımı yapılarak, bu işletmelerdeki toplam hayvan sayısı 5 bin 936’ya çıkarıldı. İlgili projeden faydalanmak isteyen yetiştiriciler, 28 Aralık 2022 tarihine kadar İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat edebilecek.