Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KAVUNCU: “KSBÜ YÜKSELİŞTE” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KAVUNCU: “KSBÜ YÜKSELİŞTE”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) “2021 Yılı Akademik Teşvik” sıralamasında dereceye giren öğretim üyeleri için tebrik töreni düzenlendi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, “Dünyada bir rekabet var. Bu rekabet bilimsel çalışmalarla gerçekleşiyor. Yeni bir üniversite kültürü içerisinde evrilmek istiyoruz. Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana, bilimsel çalışmalarda bir yükseliş içerisinde” dedi.

KSBÜ içerisinde dereceye giren akademisyenler; Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın, Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi tarafından tebrik edildi.

“YENİ BİR ÜNİVERSİTE KÜLTÜRÜ İÇERİSİNDE EVRİLMEK İSTİYORUZ”

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, “Üniversitemizin belirli alanlardaki hedefleri kavramış, akademik teşvik sıralamasına girmiş hocalarımız var. Her şeyden evvel bu çalışmalarından dolayı akademisyenlerimizi kutluyoruz. Ülkemizin, üniversitemizin buna ihtiyacı var. Dünyada bir rekabet var. Bu rekabet bilimsel çalışmalarla gerçekleşiyor. Yeni bir üniversite kültürü içerisinde evrilmek istiyoruz. Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana, bilimsel çalışmalarda bir yükseliş içerisinde. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞARILARI SIRALADI

Rektör Kavuncu KSBÜ’deki bilimsel çalışmalar konusunda şu bilgileri paylaştı: “2019 yılında üniversitemiz öğretim üyelerinin Web of Science (WOS) indekslenen uluslararası dergilerde makale sayısı 90 iken, 2021 de 188’e, atıf sayısı ise 132 iken 402’ye yükseldi. 2019’ da Q1 dergilerdeki makale sayımız 13, 2021’de ise 41’dir. Makalelerimizin yüzde 63’ü klinik alanlardan, %24’ü ise yaşam bilimleri alanındandır. 2018 yılı itibari ile TÜBİTAK proje sayımız 3 iken, 2021 yılı içindeki TÜBİTAK proje sayımız 12 olmuştur. 2019 yılında öğretim üyesi başına düşen SCI indeksli yayın sayısı 0,55 olup, 2021 yılı için öğretim üyesi başına düşen SCI indeksli yayın sayısı 0,93’dür.”

DERECEYE GİREN ÖĞRETİM ÜYELERİ

Prof. Dr. Ayşegül Küçük, Prof. Dr. Fatih Özcura, Doç. Dr. Fatma Başar, Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, Doç. Dr. Berceste Güler, Dr. Öğr. Üyesi Derya Berikten Dr. Öğr. Üyesi Elif Tuğçe Çitil Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kar, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Durmaz, Dr. Öğr. Üyesi İsmail Saraçoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Orhan Altunel.