Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KAR 40 ARAÇLA TEMİZLENDİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KAR 40 ARAÇLA TEMİZLENDİ

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yoğun kar yağışının başladığı ilk günden bugüne sahada çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar 130 personel ve 40 aracın görev aldığı kar temizleme çalışmalarında yaklaşık 7 bin ton tuz-agrega karışımı kullanıldı.

Ülke genelinde hayatı durma noktasına getiren yoğun kar yağışı geride kalırken, Kütahya Belediyesi bir hafta boyunca uyguladıkları titiz çalışma ile yollarda yaşanabilecek mağduriyetleri en az seviyeye indirdi.

130 PERSONEL 40 ARAÇ SAHAYA İNDİ

Meteorolojiden yapılan uyarının ardından, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın talimatıyla il merkezinde teyakkuza geçen ekipler koordineli çalışarak, Kütahya halkının yoğun kar yağışından en az derece etkilenmelerini sağladı. Kar temizliğinde bugüne kadar 130 personel ve 40 araç görev aldı. Ayrıca, 12 kamyon, 12 kepçe, buzlanmalara karşı 8 bıçaklı kamyon, 8 el ekibi kar toplama işlemini, araç trafiğinin aksamaması nedeniyle gece 20.30’da başlayıp sabah 08.30’a kadar çalışmalarına devam ediyor.

YAKLAŞIK 7 BİN TON TUZ – AGREGA KARIŞIMI KULLANILDI

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, karın ilk düştüğü andan itibaren sahadaki görevlerinin başında yer aldı. 7/24 esasına göre çalışan ekipler, yoğun kar yağışının etkili olduğu dönemde, sağlıklı ulaşım için 6 bin 875 ton tuz – agrega karışımını yollara serpildi. Kar yağışı ve sonrasında vatandaşların etkilenmemeleri için sabahın erken saatlerinde tuzlama ve yol açma çalışmaları devam ederken kar sonrası ilk önce ana yollar olmak üzere tüm riskli bölgelerde tutan buzlar da ortadan kaldırıldı. Kütahya Belediyesi depolarında 5 bin 625 ton tuz – agrega karışımı stoğunu olduğu da açıklandı.

SOKAK HAYVANLARI DA UNUTULMADI

Kar temizleme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Kütahya Belediyesi, bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını da unutmadı. 1 hafta boyunca şehrin muhtelif yerlerine ve besleme noktalarına mama ve yiyecek bırakıldı. Toplam 34 besleme noktasında özellikle kırsal kesimlerdeki besleme noktalarına yiyecek bırakarak, sokak hayvanlarının yiyecek bulma sıkıntıları giderildi.