Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
HAYVANSEVERLER SOKAK KÖPEKLERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

HAYVANSEVERLER SOKAK KÖPEKLERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Kütahya’da hayvan severler, kentin kırsal kesiminde yer alan ve kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak köpeklerini besledi. Kütahya Doğa Hayvanseverler Derneği üyesi Ayşe Erden (fotoğrafta), özellikle merkeze uzak olan alanlarda yaşayan sokak köpeklerine yönelik besleme yaptıklarını söyledi. ( Ramazan Doğan - Anadolu Ajansı )

Kütahya’da bir grup hayvansever, kentin kırsal kesiminde yer alan ve kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak köpeklerini besledi.

Kütahya Doğa Hayvanseverler Derneği üyeleri ile gönüllüler, soğuk ve karlı havada yiyecek bulmakta zorlanan sokak köpekleri için çalışma başlattı. Hayvanseverler, kent merkezinin dışında kalan Kirazpınar, Civli ve Enne mahallerine yakın bölgelerdeki besleme noktalarında, sokak köpekleri için mama, kemik ve ekmek bıraktı.

“HAYVANSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Dernek üyesi Ayşe Erden, özellikle merkeze uzak olan alanlarda yaşayan sokak köpeklerine yönelik besleme yaptıklarını söyledi. Beslemeleri düzenli olarak yaptıklarını aktaran Erden: “Besleme yaptığımız bu hayvanların hemen hepsi kırsal kesimde yaşıyor ve soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bizler bu hayvanları buralarda beslemezsek şehir merkezine geleceklerdir. Biz bu çalışmaları tamamen kendi imkânlarımızla yapıyoruz. Bu konuda maalesef çok destek göremiyoruz. Gönüllülerden, hayvanseverlerden destek bekliyoruz” diye konuştu. Erden, sokak hayvanlarının şartları iyileştirilmiş barınaklarda tedavi edilmeleri ve beslenmelerinin daha faydalı olacağını sözlerine ekledi. AA