Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
“HAYATA +1 GÖZLE BAK” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

“HAYATA +1 GÖZLE BAK”

Kütahya Özel Eğitim ve Down Sendromlular Derneği ilimizdeki Down Sendromlu çocuklar ve aileleriyle birlikte Sera AVM’de “Hayata +1 Gözle Bak” adlı farkındalık etkinliği düzenledi.

Dernek Başkanı Mestan Koca etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunarak: “Bugüne kadar Down Sendromlu çocuklarımıza bizler sevgi, hoşgörü ve şefkatle bakıyorduk. İstedik ki bugün onlar bize o kalp gözleriyle baksınlar, sıcacık sevgileriyle kameraların arkasından bizleri görüp ölümsüzleştirsinler. Bunun için Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu öğrencileriyle işbirliği yaparak fotoğraf çekme konusunda onlardan destek aldık” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZA HİZMET ETME DÜSTURU İLE HER ZAMAN HAZIR”

Farkındalık gününde sosyal mesajlar içeren dövizlerle gezerek dikkat çekmeye ve farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Koca: “Kütahya halkının derneğimize ve çocuklarımıza göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizleri son derece memnun etmiştir. 30 yıllık geçmişe sahip derneğimiz özel eğitim ihtiyacı olan başta Down Sendromlu çocuklarımız olmak üzere Zihin Engelli ve Serebral Palsi (Beyin Felçli) çocuklarımıza hizmet etme düsturu ile her zaman hazırdır. Kütahya halkımızın destekleriyle her geçen daha da güçlenmektedir” dedi.