Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
GÜNLÜK 100 BİN TOHUM EKİLİYOR – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

GÜNLÜK 100 BİN TOHUM EKİLİYOR

Kütahya Belediyesine ait Şehzadeler Parkı içerisinde bulunan ve yaklaşık 2000 metrekare alana sahip olan cam serada, tohum ekimleri başladı. Serada incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, günlük 100 bin tohum ekebilen makine ile dışarıdan çiçek alımı yapılmadığını belirtti.

Yaz ve kış aylarında şehrin birçok noktasında yapılan çiçek ekimleriyle kent peyzajına farklılık katan Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ekimi yapılan çiçekleri kendi seralarında üretmeye devam ediyor.

2 YILDIR DIŞARIDAN ÇİÇEK ALINMIYOR

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Şehzadeler Parkı içerisinde yer alan çiçek ekim serasını ziyaret eden Başkan Işık, “2000 m²’lik alana sahip olan seramızda, günlük 100 bin adede kadar tohum ekimi yapabilen makinemiz var. Mevsimlik çiçeklerimizi burada üretip, mart, nisan ayından itibaren park ve bahçelerimizle birlikte refüjlerimize çiçeklerimizi ekeceğiz. 2 yıldır dışarıdan herhangi bir çiçek alımı yapılmıyor. Çiçeklerin tamamının üretimi kendi imkânlarımızla, kendi seralarımızda üretimi yapılarak şehrimize hizmet ediliyor. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Şehrimize hayırlı olsun diyorum ve üretimlerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum” dedi.

İSTİHDAMA KATKI

Kendi çiçeklerini kendisi üreten Kütahya Belediyesi, böylelikle istihdama da katkıda bulunuyor. Çiçek ekimlerinin sahada başlaması ile birlikte, Kütahya’nın görsel güzelliği daha bir farklı görünüm alarak, bahar ayları karşılanacak. Sera ziyaretinde Başkan Işık’a, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir, Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Çolak eşlik etti.