Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
‘GÂVUR HAMAMI’ YIKILDI – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

‘GÂVUR HAMAMI’ YIKILDI

KÜTAHYA'DA ATIL VAZİYETTEKİ TARİHİ 'GAVUR HAMAMI', AHŞAP KİRİŞLERİNİN ÇÜRÜMESİ NEDENİYLE YIKILDI. (HÜSEYİN CAN AKSU/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'da atıl vaziyetteki tarihi 'Gavur Hamamı', ahşap kirişlerinin çürümesi nedeniyle yıkıldı.

Kütahya’da atıl vaziyetteki tarihi ‘Gâvur Hamamı’, ahşap kirişlerinin çürümesi nedeniyle yıkıldı.

VATANDAŞLAR, MAHALLE İÇİN BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURDUĞUNU İFADE ETTİKLERİ YAPI İÇİN ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTEDİLER. (HÜSEYİN CAN AKSU/KÜTAHYA-İHA) Kütahya’da atıl vaziyetteki tarihi ‘Gavur Hamamı’, ahşap kirişlerinin çürümesi nedeniyle yıkıldı.

Rumlar tarafından yapıldığı belirtilen ve kaderine terk edilen tarihi ‘Gavur Hamamı’ büyük bir gürültüyle yıkıldı. Caddeyi toz bulutu kaplarken, mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen belediye ve polis ekipleri molozlar ile kaplanan yolu kısa sürede tekrar kullanıma açtı. Çeşitli uyarı levhalarının olduğu yapının etrafının 1 hafta önce Kütahya Belediyesi ekiplerince kapatılması ise felaketi önlemiş oldu.

MAHALLELİ ÇÖZÜM İSTİYOR Mahalle sakinleri, hamamın Rumlar tarafından yapıldığını, daha önceleri yıkandıklarını hamamın yıllardır kullanılmadığını belirtti. Vatandaşlar, mahalle için büyük tehlike oluşturduğunu ifade ettikleri yapı için çözüm bulunmasını istediler. Kayıtlarda tarihi hamamın yapım tarihiyle alakalı ise bilgi bulunmuyor.