Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
FATMA UZ: “TOPLUM AİLE KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMELİ” – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

FATMA UZ: “TOPLUM AİLE KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMELİ”

Kütahya’da, “Aile Haftası” kapsamında, ailenin önemine dikkati çekmek için farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Aileleri destekleyici faaliyetlerin teşvik edilmesi gerektiğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz: “Toplumun tüm kesimleri aile değerleri konusunda bilinçlendirilmeli” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı birimler, yürüyüş için Zafer Meydanı’nda bir araya geldi. Ellerinde, ‘Biz büyük bir aileyiz’ yazan dövizleri taşıyan müdürlük personeli, Kütahya Kızılay Şubesi ve vatandaşlar, Cumhuriyet Caddesi’nde yürüdü. Müdürlük personelleri, yürüyüş esnasında cadde esnafı ile vatandaşlara ailenin önemini içeren broşürler de dağıttı.

MUSTAFA GÜNEY: “AİLE KAVRAMI ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANIYOR”

Yürüyüşe katılan Vali Yardımcısı Mustafa Güney, ailenin bir toplum için çok önemli olduğunu belirtti. Aile Haftası’yla da bu öneme dikkatleri çekildiğini dile getiren Güney: “Maalesef son dönemlerde dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de aile kavramı üzerinde oyunlar oynanıyor. Gerek artan boşanmalar ve gerekse evliliklerin azalması aile kurumuna zarar veriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı, aile haftası etkinlikleri boyunca arkadaşlarımız ailenin önemine vurgu yapacak programlar düzenleyecek” ifadelerine yer verdi.

FATMA UZ: “AİLENİN GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz da Aile Haftası dolayısıyla, toplumun tüm kesimlerinin aile değerleri konusunda bilinçlendirilmesi, aileleri destekleyici faaliyetlerin teşvik edilmesi, ailenin güçlendirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yürütüleceklerini ifade etti.