Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
ESKİ MEZUN YENİ PATRON – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

ESKİ MEZUN YENİ PATRON

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olup Kütahya 1. OSB’de fabrika açan iş insanı Cenk Durmaz, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı ziyaret etti.

DPÜ mezunlarından iş insanı Cenk Durmaz, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da temizlik ürünleri üzerine kendi şirketini kuran Cenk Durmaz’la çalışmaları hakkında sohbet eden Rektör Uysal, Durmaz’ın sahibi olduğu şirketin 2. fabrikasını kurma tercihini okuduğu şehir olan Kütahya’daki 1. OSB’den yana kullanmasını takdirle karşıladığını ifade etti.

“BU YATIRIM BİR VEFA BORCU”

Durmaz ise öğrenciyken devletten burs aldığını, Kütahya’nın ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin kendisine o dönemde sahip çıktığını, bu yüzden bu yatırımın bir vefa borcu olduğunu da ifade ederek: “3. fabrika için ise Zafer OSB’ye başvuru yaptık. Zafer OSB’nin de faaliyete geçmesiyle şirketimiz bugün 130 çok yakın zamanda ise 200 olacak çalışan sayısını toplamda 400’e çıkartacak. Böylece Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde okuyan öğrencilere staj ve iş olanaklarını da sağlayabileceğiz” dedi.

RADYO DUMLUPINAR’DAN TEBRİK

Üniversitenin çatısı altındaki kurumlardan Radyo Dumlupınar’ın kuruluşunda da önemli görevler üstlenen Durmaz’ın ziyaretiyle ilgili Radyo Dumlupınar’dan “Okuduğu şehre yıllar sonra gelerek fabrika açan, ülkemiz ve şehrimiz ekonomisine katkı sağlayan mezun öğrencimiz Cenk Durmaz’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” mesajı paylaşıldı.