Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
“EFES KADAR GEZİLMEYİ HAK EDEN BİR ANTİK KENT” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

“EFES KADAR GEZİLMEYİ HAK EDEN BİR ANTİK KENT”

KSBÜ ev sahipliğinde gerçekleşen ADIM Üniversiteleri Toplantısı kapsamında YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve farklı üniversitelerin rektörleri Aizanoi Antik Kent’i keşfetti.

Gezide 2. Efes olarak isimlendirilen Aizanoi hakkında bilgilendirme yapıldı. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu antik kentin önemini vurguladı.

“ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR”

YÖK Başkanı Özvar keşif gezisiyle ilgili: “Çok önemli bir Antik kentte bulunuyoruz. Aslında ne kadar büyük bir medeniyetin, uygarlığın burada olduğunu müşahade ediyoruz. YÖK Başkanı olarak buraya gelerek gördüm ki gerçekten Efes kadar gezilmesini hak eden bir antik kentimiz var. Burada önemli çalışmalar yürütülmektedir.  Emeklerinden dolayı kurumlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

ADIM ÜNİVERSİTELERİ KÜTAHYA’YI KEŞFEDİYOR

19 üniversiteden oluşan ADIM Üniversiteleri rektörleri ve idari heyet bu yıl KSBÜ ev sahipliğinde Kütahya’da bir araya geldi. Toplantıyla birlikte Kütahya da keşfediliyor.