Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
DPÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM DERS KAYIT STÜDYOSU KURULDU – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

DPÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM DERS KAYIT STÜDYOSU KURULDU

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü binasında uzaktan öğretim dersleri için kayıt stüdyosu kuruldu.

DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü binasında uzaktan öğretim ders kayıt stüdyosu kuruldu.

“TEK TARAFLI VEYA KARŞILIKLI UZAKTAN DERS SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİYOR”

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının (YÖK) belirlediği Yükseöğretim Kurumlarında Uzaktan Öğretime İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde yürütülecek program ve derslerin uzaktan eğitim teknolojileriyle gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan teknik donanım ve altyapıya uygun hazırlanan uzaktan öğretim ders kayıt stüdyosunda tek taraflı veya karşılıklı uzaktan ders sunumu gerçekleştirilebilmekte ve dersler yüksek çözünürlükle kaydedilebilmektedir.

“ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN TÜM KOLAYLIKLARI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Stüdyo ders sunumları esnasında akıllı tahta, yeşil fon perdesi ve fon standı gibi donanımlar aracılığı ile ders notu, ders materyali paylaşımına olanak sağlamaktadır. Uzaktan yürütülecek derslerin kaydedilmesi ve uzaktan öğretim programlarının açılması taleplerini karşılayacak teknik imkânlara sahip olan stüdyoda aynı zamanda kamera, bilgisayar, ses referans monitörü, stüdyo tipi telsiz mikrofon, prompter sistemi, sosyal medya yayın sistemi, TV standı gibi araçlar da bulunmaktadır. Ders kayıt stüdyosunu ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, “Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü binasında uzaktan öğretim ders kayıt stüdyosunu faaliyete geçirdik. DPÜ olarak öğrencilerimiz için tüm kolaylıkları sağlamaya devam edeceğiz. Ders kayıt stüdyomuz üniversitemize hayırlı olsun” dedi.