Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
CEYLAN: “ATAMIZIN İZİNDEYİZ” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

CEYLAN: “ATAMIZIN İZİNDEYİZ”

Samsun’da Onur Anıtı’nı hedef alan çirkin saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirten Kütahya Eczacı Odası Başkanı Cahit Ceylan: “Saldırı sonrasında gece boyunca Onur Anıtı’nın etrafında etten duvar örerek nöbet tutan Samsun halkının yanında, Atamızın izindeyiz” dedi.

Kütahya Eczacı Odası, 3 Şubat 2022 günü Samsun’da, başta Samsun halkı olmak üzere bütün ulusun Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığının ve minnetinin bir sembolü, aynı zamanda kurtuluş mücadelesinin simgesi olan Onur Anıtı’nı yıkmak amacıyla düzenlenen saldırıyı kınadı.

“ATAMIZA YÖNELİK SALDIRILARIN KARŞISINDA HER ZAMAN YIKILMAZ BİR DUVAR OLDUK”

Eczacıları temsilen bir açıklama yapan Başkan Ceylan: “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin ‘ilk adımının’ simgesi olan ve bu nedenle ulusumuzun bağrında adeta abideleşen Onur Anıtı’nı hedef alan bu çirkin eylemi şiddetle kınıyoruz. Biz Eczacılar, Cumhuriyet tarihimiz boyunca, Atamıza yönelik böyle hain saldırıların karşısında her zaman yıkılmaz bir duvar olduk, olmaya devam edeceğiz. Saldırı sonrasında gece boyunca Onur Anıtı’nın etrafında etten duvar örerek nöbet tutan, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığını bir kez daha gösteren Samsun halkının yanında, Atamızın izindeyiz. Bu ihanet eyleminin faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve ayrıca bir güvenlik zafiyeti varsa sorumluları hakkında gerekli yasal ve idari işlemlerin tesis edilmesini acilen bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.