Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
ÇELİK: “ELİMİZDEN GELEN ÇABA VE GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ” – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

ÇELİK: “ELİMİZDEN GELEN ÇABA VE GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

Vali Ali Çelik, Pazarlar ilçesinde bordo bulamacı dağıtım programına katıldı. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Kiraz ve vişne diyarı Pazarlar’da üreticilerimizin emeğinin korunması için elimizden gelen çaba ve gayreti göstereceğiz” dedi.

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Özel İdaresinin katkıları ve Pazarlar Belediyesinin bütçesiyle hayata geçirilen projeyle meyve bahçelerinde üretim kalitesinin artırılması, verim ve kayıpların önlenmesi amaçlanıyor.

“EMEĞİN KORUNMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Ne kadar ilgi ve emek olursa verim ve kalitede de o kadar artış olacaktır. Kiraz ve vişne diyarı Pazarlar’da üreticilerimizin emeğinin korunması için elimizden gelen çaba ve gayreti göstereceğiz. Üreticilerimize hayırlı, bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” dedi.

DEMİRCİ: “BİRLİKTE ÜRETİP, BİRLİKTE PAYLAŞACAĞIZ”

Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, “Kaliteli ürünler almak ve üretilen ürünün kaliteli sunulmasını sağlamak için mücadelemizi artırıyoruz. Birlikte üretip, birlikte paylaşacağız” dedi. Programda 672 üreticiye kiraz ve vişne bahçeleri için toplam 5 bin kg. bordo bulamacı dağıtıldı.

BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

Vali Çelik ziyaretleri kapsamında Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci ile Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan’ı da makamlarında ziyaret etti. İlçelerin genel durumu, belediyelerin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler alan Vali Çelik, Pazarlar ve Şaphane’nin talepleri doğrultusunda devletin imkânları dâhilinde destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti paylaşan başkanlar, ilgi ve samimiyetinden dolayı Vali Çelik’e teşekkür ettiler.

50 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Vali Ali Çelik’in bir sonraki durağı da Pazarlar’da faaliyet gösteren Özmay Tekstil Fabrikası oldu. Vali Çelik’e fabrika hakkında bilgiler veren iş insanı Halil Gelmez, yılda 700 bin adet çocuk montu üretimi yapılan fabrikada 50 kişinin istihdam edildiğini söyledi. Gelmez, “150 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi. İl ve ilçe ekonomisine katkılarından dolayı Gelmez’e teşekkür eden Vali Çelik, Kütahya için üreten, çalışan herkesin daima yanlarında olduklarını söyledi.