Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
BİR TARİH YOK OLUYOR – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

BİR TARİH YOK OLUYOR

KÜTAHYA'DA 1937 YILINDA YAPILAN 30 AĞUSTOS ORTAOKULU BİNASI YIKILIYOR (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Belediyesi'nin, Ulu Camii çevresinde yapacağı restorasyon ve düzenleme çalışmaları kapsamında 1937 yılında yapılan 30 Ağustos Ortaokulu binasının yıkılacağı bildirildi. Yakılan alana iş merkezinin yapılacağını öğrenildi.

Kütahya Belediyesi’nin, Ulu Camii çevresinde yapacağı restorasyon ve düzenleme çalışmaları kapsamında 1937 yılında yapılan 30 Ağustos Ortaokulu binasının yıkılacağı bildirildi. Yakılan alana iş merkezinin yapılacağını öğrenildi.

Mülkiyeti Kütahya Belediyesine ait 30 Ağustos Ortaokulu binasının kendi enkazından çıkacak ekonomik değer ifade eden malzeme ve hurda karşılı yıkımı, temelinin tamamen sökümü, molozunun temizlenmesi ile yıkım yapılan alanın çakıl ile doldurularak düzeltilmesi işi ihaleye çıktı. 36 bin 750 TL muhammen bedelle yapılacak yıkım işine ilişkin ihalenin 31 Mart Perşembe günü gerçekleştirileceği bildirildi. 30 Ağustos Ortaokulu’nun yıkılması ile boşalacak olan alana yeni bir iş merkezi yapılarak, Ulucami iş merkezinde faaliyet gösteren esnafların buraya taşınması öngörülüyor.