Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
BAŞKAN TOZARAYDIN BASININ SORUNLARINI ANLATTI – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

BAŞKAN TOZARAYDIN BASININ SORUNLARINI ANLATTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Basın Yayın Komisyonu toplantısı çevrimiçi olarak yapıldı. TOBB Basın Yayın Komisyonu Başkanı, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Üyesi Semra Tozaraydın basının sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin rapor sundu.

Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, TOBB Basın Yayın Komisyonu Başkanı ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Üyesi Semra Tozaraydın, Komisyon Başkan Yardımcısı Ercan İhtiyar, Raportör Çetin Demirci, Sözcü Züleyda Çelebi ile komisyon üyeleri Mustafa Sezer ve Mehmet Nadir Delikanlı katıldı.

YEREL GAZETELERİN FAALİYETLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

TOBB Basın Yayın Komisyonu Başkanı olan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Üyesi Semra Tozaraydın tarafından, basının sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin rapor toplantıda sunuldu. Toplantıda ayrıca, küresel tedarik sıkıntıların Türkiye ekonomisine etkileri, Basın İlan Kurumu ve resmi ilanlar ile ilgili hususlar, yerel gazetelerin faaliyetleri, basının sürdürülebilirliği yönünde önem taşıyan sarf malzemelerin temininde iyileştirmeler yapılması için girişimlerde bulunulması, basın için KOSGEB, Kalkınma Ajansı gibi kurumlar aracılığıyla destek paketleri hazırlanması, basın kartlarının kimlik belgesi niteliğinde kullanımı ve itibarının yükseltilmesi gibi çeşitli konularda istişare yapıldı.