Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
“AYNI RUHLA MÜCADELEYE KARARLIYIZ” – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

“AYNI RUHLA MÜCADELEYE KARARLIYIZ”

19 Mayıs 1919’un 103. yıl dönümünü kutlayan 29 Ekim Kadınlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Demirtaş: “Ülkemizin bulunduğu sıkıntılara karşı aynı ruhla mücadele etmeye kararlıyız” dedi.

Başkan Demirtaş, 19 Mayıs 1919’un bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımlarından biri olduğunu söyledi. 103. Yıl dönümünde de ülkemizin bulunduğu sıkıntılara karşı aynı ruhla mücadele etme kararlılığında olduklarını söyleyen Demirtaş: “Bugünün en büyük sorunu, ülkemizde giderek koyulaşmakta olan karanlık ve adaletsizliktir. Tarih bize göstermiştir ki hiçbir karanlık sonsuza dek sürmez. Özgürlüğün önüne dikilen barikatlar, halkın mücadelesiyle yerle bir olmaya mahkûmdur. Bağımsızlık mücadelesinde canla başla çalışıp, harikalar yaratan kadınlar, günümüzde de bağımsızlık ve özgürlük mücadelelerinin en önünde yer almaya devam ediyor. Kadını 2. sınıf varlık olarak gören, toplumsal mücadeleden uzaklaştırmak isteyen bu zihniyete karşı kadınlar bugünde ayakta olmaya kararlıdır” ifadelerine yer verdi.