Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
400 KİŞİLİK SALONUN YAPIMINI NAFİ GÜRAL ÜSTLENDİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

400 KİŞİLİK SALONUN YAPIMINI NAFİ GÜRAL ÜSTLENDİ

İş adamı, sanayici, Gürallar Grubunun kurucusu Nafi Güral, il müftülük külliyesini ziyaret etti. Güral, Külliyede yapımı en sona bırakılan çok amaçlı 400 kişilik salonunun yapımını üstlendi.

Müftü Demirtaş, yeni hizmete açılan Müftülük Külliyesi hakkında misafirini bilgilendirdi. Gençlik Merkezi, Diyanet Yayınevi, Külliye Camii, TDV Kütahya Şubesi, Müftülük Hizmet Birimleri, Müftülük Web Tv Stüdyosu ve diğer hizmet noktalarını gezdirdi.

CAMİLERİN SERAMİKLERİNİ ÜCRETSİZ KARŞILIYORLAR

Müftü Demirtaş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ziyaretleri ile bizleri mutlu ettiler. Külliyemizi gezdiler ve çok beğendiler. Külliyemizde yapımı en sona bırakılan çok amaçlı 400 kişilik salonunun yapımını üstlendiler. İlimizde birçok hizmette imzaları var. Anneleri adına yaptırılan cami çok büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Başta eğitim olmak üzere her türlü hayır ve iyiliğe öncülük ediyorlar. İlimizdeki camilerimizin seramiklerini ücretsiz karşılıyorlar. Güral Ailesine ve onları yetiştiren başta merhume valideleri olmak üzere tüm geçmişlerine rahmet diliyorum.” İl Müftüsü Demirtaş Nafi Güral’a, İslam sanatlarını içeren kitap ile hat tablosu hediye etti.