Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
4 İL TEK PAZAR – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

4 İL TEK PAZAR

Zafer Kalkınma Bölgesi olarak adlandırılan Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinin iş dünyası 28/29 Mart tarihlerinde Zafer havalimanında bir araya gelecek.

4 il tek Pazar sloganı ile yola çıkılan Komşu ile Sinerji ve İş Geliştirme Fuarı Zafer havalimanında yapılacak. Fuar tertip komitesi içerisinde 4 ilin Ticaret Odaları, Ticaret Borsaları, Müsiadlar, Kütahya Genç İş Adamları ve Manisa Genç İş Adamları dernekleri yer alıyor. Yapılacak olan etkinlikte 50’nin üzerinde marka yer alacak.

FUAR 2 GÜN SÜRECEK

Kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum örgütleri de bu fuarda yerini alıyor. 4 komşu ilin ticaret hacimlerinin arttırılması, perakende ve bölgesel ağ kurulabilmesi, tedarik zincirlerinin bölgeden karşılanması adına gerçekleşecek olan etkinlik 2 gün sürecek. 28 Mart Salı günü açılacak fuar için Belediyeler, Özel İdare Müdürlükleri, Esnaf Odaları, Mimarlar ve Mühendisler Odaları ve market zincirleri satın alma heyetleri olarak yerini alacak. Ayrıca etkinliğe Organize Sanayi Bölgelerinin de ilgi göstermesi bekleniyor. Fuar sadece iş dünyası temsilcilerine açık olacak. Fuarda ayrıca katılımcılar ile birlikte ziyaretçilerinde giriş kayıtları alınarak dijital ortamda güçlü bir data hazırlanması bekleniyor.

TİCARETİN İPUÇLARI KONUŞULACAK

Fuarda yapılacak olan etkinliklerde iş dünyasının ilgisini çekmesi bekleniyor. Fuarda Çin Ticaret Derneği Başkanı Barış Ariç Asya ile ticaretin ipuçlarını verecek. Ekonomist Sinan Bayraktar Türkiye nin Yeni Ekonomik Modeli üzerine bilgiler verecek. Ayrıca Fuarda TKDK, KOSGEB ve Zafer Kalkınma Ajans yetkilileri iş adamlarına teşviklere ulaşmanın yollarını anlatacaklar.