Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
30 BİN ERKEĞE EĞİTİM VERİLECEK – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

30 BİN ERKEĞE EĞİTİM VERİLECEK

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında yıl içinde 30 bin erkeğe temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verileceğini açıklayan Vali Ali Çelik, şu ana kadar 14 bin 217 erkeğe ulaşıldığını söyledi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2022 Yılı 2. Toplantısı, Vali Ali Çelik’in başkanlığında yapıldı. Toplantıda; Kadına Yönelik Mücadele İl Eylem Planı doğrultusunda hazırlanan 2022 yılı faaliyet planı kapsamında kurumların faaliyetleri değerlendirildi.

14 BİN 217 ERKEĞE ULAŞILDI

Kadına Yönelik Mücadele İl Eylem Planı kapsamında yıl içinde 30 bin erkeğe temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verileceğini açıklayan Vali Ali Çelik, şu ana kadar 14 bin 217 erkeğe ulaşıldığını söyledi.

“EĞİTİM EKİPLERİ OLUŞTURULDU”

Vali Ali Çelik; kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İl Göç İdaresi personellerinden oluşturulan eğitim ekiplerinin; öğrenci yurtları, kıraathane, cezaevi, cami gibi birçok alanda eğitim faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi.

“19 BİN 426 KADIN, KADES’İ TELEFONUNA YÜKLEDİ”

Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtımı ve yaygınlaştırılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Vali Ali Çelik, 1 Haziran itibarıyla tanıtım stantlarının kurularak çok sayıda kadının KADES’le tanışması ve telefonlarına yüklemesinin sağlandığını kaydetti. Vali Çelik, Kütahya’da 19 bin 426 kadının KADES uygulamasını telefonuna yüklediğini belirtti.

“ELEKTRONİK KELEPÇE UYGULAMASIYLA 4 VAKA TAKİP EDİLİYOR”

Vali Çelik, şiddet uygulayan ya da uygulama ihtimali bulunan kişilerin takibi amacıyla İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen elektronik kelepçe uygulaması kapsamında Kütahya’da 4 vakanın takibinin sürdüğünü belirtti. Toplantı, görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.