Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
1 YILDA 949 HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

1 YILDA 949 HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI

GENEL SEKRETER KOYAK: " KÖYLERDE 1 YILDA 949 HAYVANIN KISIRLAŞTIRMA VE BAKIMI YAPILDI" (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, 1 yılda İl Özel İdarenin mobil hayvan kısırlaştırma ve bakım aracıyla köylerde yaşayan 949 hayvanın kısırlaştırma ve bakımının yapıldığını belirtti.

Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, 1 yılda İl Özel İdarenin mobil hayvan kısırlaştırma ve bakım aracıyla köylerde yaşayan 949 hayvanın kısırlaştırma ve bakımının yapıldığını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak: “ Sahipsiz köpeklerin kontrolsüz üremelerinin önüne geçilmesi, insan ve çevre sağlığının korunması için Valimiz Ali Çelik’in önerisiyle Kütahya İl Özel İdaresi tarafından kırsalda yaşayan sokak hayvanlarının kısırlaştırılması için bir yıl önce ekip kuruldu ve Mobil Hayvan Kısırlaştırma Aracı hizmete sunuldu. 1 yılda mobil hayvan kısırlaştırma ve bakım aracıyla köylerde yaşayan 949 hayvanın kısırlaştırma ve bakımı yapıldı” dedi.