Anasayfa / SPOR / KÜTAHYALI ANTRENÖR ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

KÜTAHYALI ANTRENÖR ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Spor faaliyetlerine uzun bir ara verildikten sonra Balkan ülkeleri, 15. Balkan Kick Boks Şampiyonası için Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde bir araya geldi. İlimiz hakemlerinden Fatma Çakır, Türkiye Kick Boks Milli Takımıyla Balkan Şampiyonasına katılan tek hakem olarak şehrimizin gururu oldu.

Şampiyonaya WAKO Dünya ve Avrupa Kick Boks Federasyonu As Başkanı ve Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Kafile Başkanı olarak Federasyon As Başkanı Ahmet Ataşçı, WAKO Kick Boks Balkan Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Özgür Kayıcı, Hakem Fatma Çakır, Antrenörler Ömer Yıldız, Metin Abuşoğlu, Sefa Yetiş, Şehriban Doğan, sporcular Ömer Sami Terzi, Esma Yıldız, Ülkü Sena Yılmaz, Cansu Öztürk, Mustafa Yerli, Metehan Büyüköz, Seyda Emirhan Doğunç, Zeynep Sağlam, Rıza Güreli ile Afra Adıyaman olmak üzere toplam on sekiz kişi milli takım kafilesi görevlendirildi.

 MİLLİ TAKIMA 8 MADALYA

Milli Takımımız 03-05 Eylül 2021 tarihleri arasında Makedonya’ da yapılan 15. Balkan Kick Boks Şampiyonası’ nda 3 Altın, 3 Gümüş ve 2 Bronz Madalya kazandı. Mustafa Yerli 79 kg Kick Light’ta şampiyon olurken, Afra Adıyaman 50 kg Kick Light, Ülkü Sena Yılmaz ise 55 kg Kick Light’ta altın madalyanın sahibi oldu. Seyda Emirhan Doğunç 74 kg Kick Light’ta ikinci, Rıza Güreli 94 kg Kick Light, Cansu Öztürk ise 55 kg Kick Light’ta ikinciliğin sahibi oldu. Üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi olan sporcularımız ise, 65 kg Kick Light’ta Zeynep Sağlam, 48 kg K1 Rules’te Esma Yıldız oldu.

Bu habere de bakabilirsiniz

TAVŞANLI’DA KIZ BASKETBOL TAKIMI KURULDU

Tavşanlı ilçesinde kız basketbol takımı kuruldu. Tavşanlı Akıncılarspor Kız Basket Takımı’na lig başlamadan önce yoğun …