Anasayfa / GÜNDEM / KÜTAHYA’NIN SEVİLEN ECZACISI HAYATINI KAYBETTİ

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN ECZACISI HAYATINI KAYBETTİ

Kütahya’da 44 yıldır eczacılık yapan Berra Tüfekçibaşı, yakalandığı koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

Kütahya Eczacı odası haysiyet kurulu başkanı, Kütahya’ya çeşitli yerlerde 44 yıl boyunca hizmet eden Ecz. Berra Tüfekçibaşı hayatını kaybetti. Yenidoğan Mahallesindeki Kurtuluş eczanesinde hastalarına olan ilgisi ve herkese faydalı olma düsturu ile çalışarak vatandaşın takdirini kazanan Berra Tüfekçibaşı’nın vefatı sevenlerini üzdü.

TEDAVİSİ 33 GÜN SÜRDÜ

Berra Tüfekçibalşı’nın çocukları Beral Fişekçi ve Bertay Fişekçi, annelerinin ölümünün ardından duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Her ölümün acı ve erken olduğuna vurgu yapan Beral ve Bertay Fişekçi: “Annemizin ölümü de böyle oldu. Etrafına bu kadar fayda sağlayan, iyi niyetli, çok çalışkan, eczacılık mesleğine âşık ve ona değer katan bir insanın gidişi bizi ayrıca derinden sarstı. Annemiz son dönemde çeşitli sebeplerden strese bağlı zona hastalığına yakalandı. Bunun bağışıklık sistemini zayıflattığını düşünüyoruz. Ardından tedbirli olmasına rağmen COVID’e yakalandı, Park Hayat hastanesindeki tedavi süreci 33 gün sürdü. Bu süreçte hem hastaneye, hem doktorlara hem de yoğun bakım ekibine çok teşekkür etmek isteriz. Büyük fedakârlıklar ile annemize bakım sağladılar. COVID testi negatif çıktıktan sonra taburcu olma sürecine yaklaşırken ve yavaş yavaş ayağa kalkma aşamasına gelinmişken ne yazık ki bazı komplikasyonlar gelişti ve maalesef kendisini kaybetti” açıklamasında bulundular.

“KENDİ KİŞİSEL KARARLARI ÇERÇEVESİNDE YAŞADI”

Berra Hanım’ın aşı karşıtı olduğuna ilişkin yapılan haberlere yönelik de açıklamalarda bulunan Fişekçi kardeşler: “Annemiz bu konuda kişisel fikirlere sahipti, bunları kendi kişisel kararları çerçevesinde yaşadı ve biz de her konuda olduğu gibi bu konuda da kendi düşüncelerimizi paylaştık ve kararına saygı duyduk. Bu konuda kimseye telkinde bulunmadı. Çocukları olarak biz, kardeşleri hepimiz kendi tercihlerimizi kullandık ve aşı olduk, bu yönde tedbirimizi aldık. Aşının ‘kişisel tercih’ olduğunu düşünmek ile ‘aşı karşıtı’ olmak çok farklı şeyler diye düşünüyoruz. Annemiz kesinlikle aşı karşıtı değildi, hatta bu konuda kararlara müdahale edilmesini çok da sakıncalı buldu” ifadelerine yer verdiler.

“KANUNİ SÜRECİ BAŞLATTIK”

Covid sürecinde de hastanede olduğu için tedavisinin hemen başladığını kaydeden Fişekçi kardeşler; “medyada annemizin ‘Aşı olmayın. 2 yıl içinde ölüme yol açacak’ şeklinde bir ifadesi bulunduğu yazılmış. Böyle bir ifade onun tüm inançlarına, bakış açısına, karakterine, ters. Bu acılı günlerimizde bu konunun gündeme gelmesi bizi son derece üzdü ama bizler yazılan her bilgisi yanlış olan haberle ilgili gerekeni yaptık ve kanuni süreci başlattık.  Annemizin evlatları olmaktan çok gururluyuz. Bilge, çok değerli fikri çok geniş bir insandı. Bize iyi insan olmak, dürüst ve adil olmak,  insanlara faydalı olmak, her gün yeni şeyler öğrenmek ve uygulamak, hayatını kendi istediği şekilde yönlendirmek ve gelişmek konularında bize ilham verdi. Sosyal medyada onun için yazılanları okuyunca gözlerimiz yaşarıyor. Umarız biz de ona layık oluruz. Çok seveni olduğunu biliyorduk hastalığı ve vefatı sürecinde bunu bilfiil yaşadık” diyere sevgisini, saygısını, desteğini sunan herkese teşekkürlerini ilettiler.

Bu habere de bakabilirsiniz

DEVA PARTİSİ’NDEN KÜTAHYA ZİYARETİ

Deva Partisi Bölge Koordinatörü Merve Mollamehmetoğlu Keleş ve Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Avcı bir takım …