Anasayfa / GÜNDEM / 18 ADET KONTEYNER EVİN TESLİMİ YAPILDI

18 ADET KONTEYNER EVİN TESLİMİ YAPILDI

31 Ağustos’ta yaşanan depremin ardından evleri ağır hasarlı olduğu için AFAD tarafından sağlanan çadırlarda yaşamların sürdüren afetzedelere, konutları yapılıncaya kadar daha sağlıklı ortamda bulunmaları amacıyla 18 adet konteyner teslim edildi.

31 Ağustos 2021 Salı günü saat: 14.04’te meydana gelen 5 büyüklüğündeki Altıntaş depremi özellikle Beşkarış Köyünde tkili olarak hasara neden olsa da, Aydınlar, Genişler, Alibeyköy, Murathanlar ve Osmaniye köylerinde de etkili oldu. Depremden hemen sonra bölgede hasar tespit çalışmaları başlatılarak, evleri ağır hasarlı ve hasarsız evlerine psikolojik nedenlerle girmekte tereddüt eden afetzedelere 26 adet çadır kurularak geçici barınmaları sağlandı.

“NAKDİ ACİL YARDIM DESTEĞİ VERİLİYOR”

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan hasar tespit çalışması sonuçlarına göre 34 konut, 5 ahır ve 2 işyerinin ağır hasarlı tespit edilmesi nedeniyle, Altıntaş depreminin AFAD tarafından “Genel Hayata Etkili Afet” olarak ilan edildiğini açıkladı. Çadırlarda kalan afetzedelerin konutları yapılıncaya kadar daha sağlıklı ortamda barınmalarını sağlamak üzere 18 adet konteynerin kurularak teslim edildiğini belirten Başkan Ceyhun: “Konutları ağır hasarlı tespit edilen vatandaşlarımızın taşınma, eşya, kira vb. ihtiyaçlarına destek olabilmek adına nakdi acil yardım desteği verilmektedir. Afetin yaşandığı günden bu yana Kızılay Kütahya Şubesi tarafından çadırlarda kalan 78 vatandaşımıza her gün 3 öğün yemek hizmeti verilmeye devam edilmektedir. İl Müftülüğümüz tarafından oluşturulan ekipler ile afetzede vatandaşlarımız ziyaret edilerek manevi destek hizmeti verilmiştir. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından, afetten psikolojik olarak etkilenen vatandaşlarımıza Psikososyal Destek hizmeti verilmeye devam edilmektedir. Tüm kurumlarımız ve kuruluşlarımızla hemşerilerimizin her daim yanındayız. Rabbim ülkemizi Milletimizi her türlü afattan felaketten korusun” açıklamasında bulundu.

Bu habere de bakabilirsiniz

DEVA PARTİSİ’NDEN KÜTAHYA ZİYARETİ

Deva Partisi Bölge Koordinatörü Merve Mollamehmetoğlu Keleş ve Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Avcı bir takım …