Anasayfa / GÜNDEM / KÜTAHYA PORSELEN’DEN YENİ BİR SOLUK; “SKALLOP”

KÜTAHYA PORSELEN’DEN YENİ BİR SOLUK; “SKALLOP”

Kütahya Porselen, Karim Rashid iş birliği ile hayat bulan Skallop koleksiyonunu NG Phaselis Bay’de düzenlediği lansmanda tanıttı. Koleksiyonu müthiş bir heyecanla hazırladıklarını belirten Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli: “4000’den fazla ve 300’den fazlası da ödüllü tasarımları olan bir tasarımcı ile çalışmak bizim için çok büyük bir gurur. Umarım bu iş birliğini dünya çapında ödüllerle de taçlandırır, farklı ülkelerdeki müşterilerimizi Skallop koleksiyonuyla buluşturur ve mutlu ederiz” dedi.

Tasarımlarının yenilikçi, kullanıcı dostu, sağlıklı, çevreci, ulaşılabilir ve evrensel olmasını prensip edinen Kütahya Porselen, ulusal ve uluslararası tasarımcılarla iş birliği yaparak fark yaratan tasarımları sofralarla buluşturmaya devam ediyor. Markanın tasarım dünyasına yön veren isimlerden Karim Rashid ile yaratıcı bir işbirliği ile ortaya çıkardığı en yeni koleksiyonu Skallop, doğanın kusurluluğundan ilham alıyor.

“GÜCÜNÜ TASARIM VE İNOVASYONDAN ALIYOR”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, 6 Temmuz’da NG Phaselis Bay’de düzenlenen lansmanda Karim Rashid ile hayata geçirdikleri Skallop koleksiyonu için çok heyecanlı olduğunu söyleyerek: “Gücünü tasarım ve inovasyondan alan bir marka olarak dünyanın pek çok ülkesinde yeni nesil koleksiyonlarımızla yer alıyoruz. 45 kişilik tasarım ekibimizin yanında ulusal ve uluslararası alanda başarılı tasarımcılarla çok özel ve ödüllü koleksiyonlara imza atıyoruz. Karim Rashid ile tanışmamız bir tesadüfe dayanıyor. Geçtiğimiz yıl Almanya’da Ambiente fuarındayken yan standı ziyarete geldiğinde bir tasarımcı arkadaşımla karşılaşıp bizim standımıza da uğradı. Ürünlerimizi gördü, şirketimizin hikâyesini dinledi ve bu iş birliği için o gün bize ‘evet’ dedi” açıklamasında bulundu.

“MÜTHİŞ BİR HEYECANLA HAZIRLADIK

Pandemi nedeniyle Karim Rashid’in fabrikaya gelemediğini ama üretim proseslerini anlatan detaylı videolar ve dokümanlarla onu bilgilendirdiklerini dile getiren Sema Güral Sürmeli: “Hazırladığı tasarım alternatifleri arasından Skallop serisini seçtik. Biz bu koleksiyonu müthiş bir heyecanla hazırladık. 4000’den fazla ve 300’den fazlası da ödüllü tasarımları olan bir tasarımcı ile çalışmak bizim için çok büyük bir gurur. Umarım bu iş birliğini dünya çapında ödüllerle de taçlandırır, farklı ülkelerdeki müşterilerimizi Skallop koleksiyonuyla buluşturur ve mutlu ederiz. Tasarımcılarla çalışmak tüm şirketler için çok önemlidir. Biz de bu değerin farkındayız ve Karim Rashid ile iş birliği içinde olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

“EN BÜYÜK İLHAM İNSAN”

Sema Güral Sürmeli’nin ardından tasarımıyla ilgili bir açıklama yapan Karim Rashid en büyük ilham kaynağının insan olduğunu söyledi. Rashid: “Tasarımlarımdaki en büyük ilhamım biziz! Nasıl yaşadığımız, nasıl uyuduğumuz, nasıl yürüdüğümüz, nasıl yediğimiz. Ben Skallop’ta form olarak daha organik daha yumuşak tercihler yaptım. Skallop aslında çok basit bir fikirden doğdu. Doğadaki formlar gibi gayet akışkan ve son derece yumuşak. Sofralarda kullandığımız birçok tabak kusursuz bir daire formundayken; doğa organik, akışkan, düzensiz biçim ve renklerdedir. Skallop Koleksiyonu’nun altında yatan fikir doğanın ulaştığı herkese ulaşan, elde yapılmış gibi görünen, yeme ritüellerimizin organikliğine ve doğanın kusurluluğuna gönderme yapan bir koleksiyon yaratma fikridir” diyen Karim Rashid, Skallop koleksiyonu kusursuzluk eleştirisine dayandığının da altını çizdi.

SKALLOP İKİ SERİDEN OLUYOR

Skallop, Antique White ve Coloured olmak üzere iki seriden oluşuyor. Antique White serisi, deniztarağının kendine özgü rengiyle zamansız bir ruhu temsil ederken, Coloured serisinde mavi ve pembe tonları yer alıyor. Coloured, seriye özel hazırlanan renkli hammaddeler ile elde edildiği için renkler sadece yüzeyde kalmıyor, doğanın bir parçası gibi ürünün her zerresine nüfus ediyor. Koleksiyonda düz tabaktan peynir tabağına, çay fincanından kupa ve kâselere kadar farklı boylarda ürünler yer alıyor. Lansman sonrasında Hakan Aysev, şarkılarıyla konuklara çoşkulu anlar yaşattı.

Bu habere de bakabilirsiniz

DEVA PARTİSİ’NDEN KÜTAHYA ZİYARETİ

Deva Partisi Bölge Koordinatörü Merve Mollamehmetoğlu Keleş ve Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Avcı bir takım …