Anasayfa / GÜNDEM / KADİR BAYRAM: “REDDEDİYORUZ”

KADİR BAYRAM: “REDDEDİYORUZ”

Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Kadir Bayram, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin basın açıklamasında bulunarak, “Milli iradeye karşı olacak şekilde, siyasi tartışmalardan malzeme üretip, devletimizi yeni bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan bu bildiriyi reddediyoruz. Hiç kimse mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Kütahya İl Temsilcisi Kadir Bayram yaptığı açıklamada, “Devletimiz ve demokratik cumhuriyetimiz en kıymetli hazinemizdir. 103 emekli amiral, gece yarısı operasyonu ile muhtıra tarzında bir bildiri yayınlamıştır. Bu bildiri, darbe dönemlerinden aşina olduğumuz tehditler içermekte, ülkemiz demokrasisi için hiç de arzu edilmeyecek tehlikeleri içinde barındırmaktadır. Halihazırda devletimiz, milletimizin kahır ekseriyetinin teveccühleriyle göreve gelmiş olan bir iktidar tarafından idare edilmektedir. Bu yolla milli irade devlet idaresinde vücut bulmuştur. Milli iradeye karşı olacak şekilde, siyasi tartışmalardan malzeme üretip, devletimizi yeni bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan bu bildiriyi reddediyoruz. Hiç kimse mazide kalmış kötü tecrübeleri canlandırmaya, eski alışkanlıkları ve hastalıkları hortlatmaya cüret etmesin.

Milletimiz müsterih olsun: Ana vatan da, Mavi vatan da, Gök vatan da Kahraman ordumuzun kanatları altında güven içindedir. Bilinmelidir ki; Milletimizin bu topraklarda ilelebet huzur içinde yaşaması için Türkiye Cumhuriyeti’nin kanla çizilmiş sınırları ve elde edilmiş egemenlik hakları vaz geçilmez değerlerimizdir. Devletimiz ve demokratik cumhuriyetimiz en kıymetli hazinemizdir. Kadim kültürümüz, inançlarımız ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu bilimsel düşünce sistemi, hedefe varmak için olmazsa olmaz ilkelerimizdir. Kahraman ecdadımızın ve evlatlarımızın kanları ve canlarıyla elde ettiği değerlerimize, hazinelerimize ve ilkelerimize kast edenler, milli iradeyi yok sayarak vesayetçi anlayışa öykünenler, geçmişte olduğu gibi bugün de hak ettikleri muameleyi göreceklerdir.” İfadelerinle yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …