Anasayfa / GÜNDEM / HATİCE YAKAR GÜVEN TAZELEDİ

HATİCE YAKAR GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi 7. Olağan Genel Kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda, 2021-2023 dönemi için Yönetim Kuruluna Başkanlığına Hatice Yakar oy çokluğu ile yeniden seçildi.

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi 7. Olağan Genel Kurul toplantısında Yönetim Kuruluna Başkanlığına Hatice Yakar seçildi. Toplantıya, DPÜ Engelli Öğrenci Birimi Başkanlığı’nı temsilen Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Necati Yakup Ünallı Divan Başkan Yardımcısı olarak katıldı.

“KÜTAHYA’DA 10 BİN 810 KİŞİ ÜZERİNDE ENGELLİ VAR”

Genel Kurul Toplantısı sonunda söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Yakar: 2003 yılından beri Dernek Başkanlığı yapmaktayım. Kütahya’da 10 bin 810 kişi üzerinde engelli var. Bin 810 kişi üzerinde bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, süregelen hastalık otizm, MS hastası, var. Biz Kütahya Sakatlar Derneği olarak diğer Kamu Kuruluşları ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ nin de desteğini alarak, elimizden geldiği kadar bedensel engellilerimize  ve diğer engellilerimize de ayırım yapmadan tekerlekli sandalye, akülü sandalye, koltuk değneği, tuvalet,  ev eşyası,  gıda,  giyim, okula giden çocuklarımızın okul desteği şeklinde destek vermekteyiz. Genel Kurul Toplantısında, bize vermiş olduğu desteğinden dolayı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne ve Engelli Öğrenci Birimi Başkanlığına teşekkürlerimi sunarım” dedi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada ise, “Kendilerine yapmış olduğu bu hayırlı işlerde, başarılar diler, Yönetim Kurulu Başkanlığının engelli kardeşlerimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.” Denildi.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …