Anasayfa / GÜNDEM / BELEDİYE MECLİSİ YARIN TOPLANACAK

BELEDİYE MECLİSİ YARIN TOPLANACAK

Kütahya Belediyesi Meclis Toplantısı yarın gerçekleştirilecek. 47 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanacağı toplantıda üye seçiminden denetim raporuna, katı atık bedelinden çeşitli kitapların basımına kadar pek çok konu müzakere edilecek.

Kütahya Belediye Meclisi 3. Dönem 4. Olağan Meclis Toplantısı yarın saat 17.30’da Belediye Hizmet Binası meclis salonunda gerçekleştirilecek. Toplantıda 47 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanacağı toplantıda, 2020 yılı faaliyet raporu istişare edilecek, gizli oyla başkan vekilleri, belediye encümen üyeleri, meclis katipleri ve komisyon üyeleri seçilecek.

DENETİM RAPORU KAMUOYUNA SUNULACAK

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25. Maddesi gereği oluşturulan Denetim Komisyonu raporu da meclis gündemine gelen konulardan olacak. Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 22. Maddesi gereğince, Denetim Komisyonu’nun mart ayı sonuna kadar meclis başkanlığına sundukları rapor, okutulmak suretiyle meclise ve kamuoyuna sunulacak.

MÜDÜRLÜK BÜTÇELERİ BELLİ OLACAK

Vatandaşlardan gelen dükkân ön ve yan kapama taleplerinin yanı sıra, çeşitli arazilerin de imar planı değişikliği meclis oylamasına sunulacak. Belediye müdürlükleri arasında bütçelerin de gündeme geleceği meclis toplantısında, pandeminin ekonomiye vermiş olduğu olumsuzluklar göz önünde bulundurularak katı atık bedeline dair taksit ödeme ertelemesi ve bazı kurumlar için belirlenen katı atık bedelinde indirime gidilmesi de oylanarak sonuca bağlanacak.

KÜLTÜR VE SANATA YATIRIM

Yatırımların yanı sıra Kütahya’nın kültür ve sanatının gelişmesi için de adımlar atan Kütahya Belediyesi; Halil Ölmez’in eseri Kadim Kentin Kudretli Simaları Kütahya, Ayşe Doğan Elarslan’ın eseri Kütahya’da Su Yapıları,  Bahadır Kurt ve Kürşat Nusret Erden’in eseri Kütahyalı Hattatlar ve Müstensihler ile Burak Arkun’un eseri Kadim’in basılması konusunu gündeme getirecek. Toplantı dilek ve önerilerin ardından sona erecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …