Anasayfa / EKONOMİ / BAKKALLARDAN İÇECEK FİRMASINA PROTESTO

BAKKALLARDAN İÇECEK FİRMASINA PROTESTO

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan, Bakkallar Odası olarak bir içecek firmasına karşı protesto başlattıklarını ifade etti.

Başlattıkları protesto ile ilgili açıklamada bulunan Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan, “Türkiye’nin en büyük içecek firmasının bizim üç harfli diye tabir ettiğimiz marketlere 5,75 TL’ye sattığı ürün bize 7,65 TL’ye geliyor. Dolayısıyla biz de bazı girişimlerde bulunduk ancak herhangi bir sonuç alamadık. Geçtiğimiz hafta Cuma günü bu içecek firmasını protesto etmeye karar verdik. Kütahya’da yayılan bir hareketlilik oldu. Bütün Türkiye’de şu anda bakkallar o içecek firmasını protesto ediyor. 5 Nisan’a kadar devam edeceğiz. Çözüm bulunur ve bizim istediğimiz şartlara uyarlarsa aynı fiyata biz de satmak istiyoruz.” Dedi.

“İŞLERİMİZ YÜZDE 50 SEVİYESİNE DÜŞTÜ”

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını kapsamında açıklanan yeni tedbirlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan, “Daha önceki kısıtlamalarla yine aynı, fazla değişen bir şey olmadı ancak bize Cumartesi dahil oldu. Vatandaş dışarı çıkmayınca illaki Cumartesi günleri işlerimiz biraz daha durgun oluyor. Az etkilenen esnaf olmamıza rağmen işlerimiz yüzde 50 seviyesine düştü.” Diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …