Anasayfa / YAŞAM / Kültür-Sanat / ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ VEYSEL TEMEL KÜTÜPHANESİ AÇILDI

ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ VEYSEL TEMEL KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Türkiye genelinde Şehitlerimiz adına 228 tane kütüphane açılışını gerçekleştiren Şehit Kütüphaneleri oluşumu; Kütahya merkeze bağlı Seyitömer Beldesi’nde  bulunan Seyitömer Çok Programlı Anadolulu Lisesi’nde, 2018 yılında Afrin’de el yapımı uzaktan kumandalı bombanın infilak etmesi sonrası şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Veysel Temel’in adına kütüphane açılışı gerçekleştirildi.  

Seyitömer’de yapılan kütüphane açılışına; Kütahya Vali Yardımcısı Dr. H. İbrahim Ertekin, Kütahya Tugay Komutanı Necati Gündüz, Kütühya Seyitömer Belde Belediye Başkanı Halil Öztürk,  Kütahya Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Turizm İl Müdürü Zekeriya Ünal, Aile Sosyal Politikalar Kütahya İl Müdürü Fatma Uz, daire müdürleri, karakol komutanları, muhtarlar, milli eğitim camiası, iş adamları ve Şehit Ailelerinin  yakınları  katıldı.

HALİL İBRAHİM ERKETİN VATANIN KORUNMASINDA ŞEHİTLİİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Şehit Kütüphaneleri Koordinatörü Nuran Kamış tarafından kurulumu sağlanan  Şehit Piyade Uzman Çavuş Veysel Temel Kütüphanesi’nin açılışında konuşan Kütahya Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin;  ülke savunmasında, vatanın korunmasında şehitliğin önemini anlattı; kütüphanenin kurulumuna katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirtti. Daha sonra Şehit Kütüphaneleri adına konuşan Şehit Babası Mustafa Horoz, bu güne kadar 228 tane kütüphane açtıklarını belirterek; bundan sonra da kütüphane açacaklarını söyledi.

NURAN KAMIŞ: “ŞEHİTLERİMİZ ADINI YAŞATMAYA AND İÇTİK”

Türkiye genelinde bu güne kadar 9 kütüphane açan ve 150 bin kitabı çeşitli kütüphanelere toplayarak gönderen Şehit Kütüphaneleri Ege Koordinatörü Nuran Kamış; ‘Şehitlerimiz adını yaşatmaya and içtik. Bundan sonra da şehitlerimiz adına kütüphaneler kuracağız. Kütahyalı hemşerilerimden bu konuda destek bekliyorum.  Benim için esas olan;  neslimize, geçmişimizi tanıtmak, şehitlerimizin adını yaşatmaktır. Bu gün bu açılışımıza gelen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

ÖDÜL VERİLDİ

Şehit Piyade Uzman Çavuş Veysel Temel’in babasına ve annesine ise Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrak’ı ve çeşitli hediyeleri Kütahya Vali Yardımcısı Dr. H. İbrahim Ertekin takdim etti ve şehit ailesiyle yakından ilgilendi. Daha sonra Şehit Kütüphaneleri Ege Koordinatörü Nuran Kamış’a ise başarılı çalışmalarından dolayı plaketini; Kütahya Tugay Komutanı Necati Gündüz takdim etti ve başarılarından dolayı kutladı.  Okulda görev yapan ve kütüphanenin kurulmasında katkı sağlayanlara da plaket verildi.

DUALARLA AÇILDI

Şehit Kütüphanesinin açılımı, dualarla gerçekleştirildi. Kütüphanenin açılış kurdelesini; Kütahya Vali Yardımcısı Dr. H. İbrahim Ertekin, Kütahya Tugay Komutanı Necati Gündüz, Kütühya Seyitömer Belde Belediye Başkanı  Halil Öztürk,  Kütahya Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Kütahya Turizm İl Müdürü Zekeriya Ünal, Aile Sosyal      Politikalar Kütahya İl Müdürü Fatma Uz, Şehidin ailesi ve Şehit Kütüphaneleri Koordinatörü Nuran Kamış birlikte kestiler.

KÜTÜPHANEYİ GEZDİLER

Yaklaşık bin 500 kitabın yer aldığı kütüphaneyi gezen katılımcılar; şehit aileleriyle bol bol fotoğraf çektirdiler; emeği geçenlere teşekkür ettiler. Katılımcılara; okul idaresi çeşitli ikramlarda bulundular.

Bu habere de bakabilirsiniz

10 YAPIDAN 8’İNİN ONARIM PROJESİ DEVAM EDİYOR

Vali Ali Çelik, Vakıflar Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Bölge Müdürü Ahmet Aydın’dan faaliyetler hakkında bilgiler …